Ознака: Езѓан Алиоски
Фудбал 10.09.21 | 16:51

Алиоски: Заслуживме макар и мал пречек на аеродромот, ама никој не дојде

  Левиот бек на македонската репрезентација, Езѓан Џани Алиоски, важи за еден од милениците на публиката. За неговите шеги на тренинзите и во соблекувалната раскажуваат...

Фудбал 06.08.21 | 20:55

Алиоски промовиран во ново засилување на Ал-Ахли

Саудискиот фудбалски прволигаш Ал-Ахли денеска официјално го промовираше македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски во свое ново засилување. Алиоски потпиша двегодишен...

Фудбал 30.07.21 | 00:36

Алиоски има нов клуб, заминува во Саудиска Арабија

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езџан Алиоски, ќе ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија во клубот Ал Ахли. Како што објавија од клубот, Алиоски ќе потпише...

Фудбал 15.07.21 | 17:17

Алиоски преминува во Галатасарај

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езџан Алиоски договорил трансфер во Галатасарај. Додека „жолто-црвениот“ тим бараше лев бек за следната сезона, многу имиња...

Фудбал 05.07.21 | 20:31

Лидс се раздели со Алиоски: Ќе им недостасуваш на соиграчите 

Лидс попладнево соопшти дека Езгјан Алиоски заминува од „Еланд Роуд” откако не прифатил ниту една понуда за продолжување на договорот. Авантурата на Езгјан Алиоски...

Фудбал 20.06.21 | 14:11

Трансфер битка за Алиоски: Фенербахче добива конкуренција во рускиот гигант

Додека трае Европското првенство во фудбал траат и шпекулациите за иднината на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски. Досега во јавноста најгласни беа информациите...

Фудбал 15.06.21 | 14:16

Алиоски: Натпреварот со Украина е како финале за нас!

Македонската фудбалска репрезентација в четврток (17 јуни) ќе го игра вториот натпревар на Европското првенство, противник е Украина. Езѓан Алиоски на денешниот брифинг...

Фудбал 15.06.21 | 13:56

УЕФА отвора истрага против Арнаутовиќ откако го пцуеше Алиоски

УЕФА отвори истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ поради неговата реакција по постигнувањето на третиот гол на средбата со Македонија на Европското...

Фудбал 14.06.21 | 18:39

Арнаутовиќ му опцул мајка на Алиоски, албанската дијаспора бара УЕФА да го казни Австриецот

Австрискиот фудбалер со српско потекло, Марко Арнаутовиќ, му ја опцу албанската мајка на македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски – УЕФА да го исклучи од Европското...

Фудбал 13.06.21 | 22:39

Примитивец: Арнаутовиќ на српски пцуеше Алиоски, Алаба не можеше да го додржи

Австрискиот играч Марко Арнаутовиќ на минута пред крајот на мечот го постави конечниот резултат 3:1 за Австрија. Историскиот гол за Австрија за прва историска победа...

Фудбал 13.06.21 | 21:57

Алиоски: За победа треба да играме добро 90 минути

Езѓан Алиоски вели дека не е доволно да се одиграат 70 добри минути за да се дојде до позитивен резултат на Европско првенство. Разочаран од резултатот, вели дека на едно...

Фудбал 11.06.21 | 11:38

Алиоски „украде“ полициско возило

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, кој дефинитивно е најзаслужен за одржувањето на позитивната атмосфера во нашата селекција во пресрет на Европското првенство,...

Фудбал 10.06.21 | 23:00

Алиоски: Пет години заедно го носиме македонскиот дрес, сакаме да изнендиме

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски, верува дека Македонија може да направи сензација на претстојниот собир на најдобрите селекции од стариот континент. Во...

Фудбал 28.05.21 | 20:16

Алиоски за „дресот“: Ова е срам!

Фудбалската федерација на Македонија го промовираше дресот за претстојното Европско првенство. Стефан Ристовски и Езѓан Алиоски први ги видоа дресовите со кои Македонија...

Фудбал 26.02.21 | 22:41

Алиоски не игра на неговата позиција, не верувам дека ќе остане во Лидс, смета поранешниот англиски репрезентативец

Поранешниот долгогодишен голман на Лидс и на англиската фудбалска репрезентација, Пол Робинсон, во изјава за британските медиуми истакна дека не очекува клубот да...

Фудбал 24.11.20 | 09:33

Полицијата во Англија ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

Езџан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон...

Фудбал 17.07.20 | 22:30

Македонија ќе има свој претставник: Aлиоски ќе игра во Премиер лигата

Тимот на Лидс за кого настапува македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски, обезбеди место во англиската Премиер лига за следната сезона. Ова стана познато по вечерашниот...

Фудбал 14.06.19 | 21:27

Сопственикот на „Ла страда“: Беше недоразбирање, Алиоски не беше избркан

Оливер Николоски, еден од сопствениците на ресторанот „Ла страда“ негира дека од неговиот ресторан вчера биле избркани македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски,...

Фудбал 13.06.19 | 19:58

Скандал во Прилеп: Алиоски непожелен и избркан од ресторан

Семејниот собир во еден ресторан на семејството Алиоски денеска во Прилеп се претворил во кошмар, и само поради тоа што Езџјан Алиоски и неговите најблиски говореле...

Фудбал 02.03.19 | 08:12

Алиоски ја запечати победата на Лидс, па ги стави во дилема навивачите на својот тим

Тимот на Лидс Јунајтед синоќа оствари убедлив триумф над Вест Бромвич Албион од 4-0 во дербито на колото во Чемпионшип лигата и се чини дека под водство на Биелса тимот...