Ознака: евтини летови
Економија 12.08.22 | 08:12

Рајанер: Заврши ерата на евтини билети од 10 евра

Поради војната во Украина, се зголемија цените на нафтените деривати, особено на керозинот, кој поскапе и до шест пати. Нискотарифната компанија „Рајанер“ објави дека...

Свет 11.08.22 | 10:25

Шефот на „Рајанер“: Крај на ерата на евтини летови од 10 евра

Мајкл О’Лири, извршен директор на „Ryanair“, изјави дека ерата на евтини билети од 10 евра е завршена и дека нискобуџетната компанија повеќе нема да нуди летови по најниски...

Балкан 12.06.21 | 07:56

Со „Ер Албанија“ ќе се лета за 1 евро

Од следниот месец од аеродромот во Кукуш ќе има летови со „Ер Албанија“ до две атрактивни дестинации по ниски цени, најави албанскиот премиер Еди Рама на својот фејсбук-профил. Станува...

Патувања 22.02.21 | 09:09

Крај на ерата на евтини летови?

Германското здружение за воздушен транспорт формулираше список на барања и им се обраќати на политичарите во форма на отворено писмо, со цел да се осигура дека оваа...

Економија 06.12.20 | 13:06

Евтините авио линии ќе бидат обновени веднаш по отворањето на границите

Евтините авио линии, кои беа прекинати поради ковид-кризата ќе бидат обновени веднаш откако ќе се отворат границите, најави денеска министерот за транспорт и врски...