Ознака: евровизија 2021
Естрада 30.05.21 | 22:34

Се појави фотографија на Сања Вучиќ од минатото: Ураганката не личи на себе

Претставниците на Србија на Евровизија „„Хурикејн“ ја маѓепсаа Балканската и светската јавност со изведбата на песната „Локо, локо“ на Евровизија, но и со атрактивниот...

Музика 29.05.21 | 08:25

Евровизискиот тим на Малта под лупа на МВР, потрошиле стотици илјади евра во обложувалници

Евровизискиот тим задолжен за овогодинешното претставување на Малта на европската музичка сцена е под лупа на Министерството за внатрешни работи, за тоа како биле...

Музика 26.05.21 | 20:40

Боли ме к*рац за негативните коментари, „Евровизија“ е секта и политичка манифестација

Музичарот Ѓорѓе Давид, кого гледачите на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“ секоја недела го следат како член на жирито што ги оценува кандидатите, во разговорот за...

Естрада 24.05.21 | 20:18

Вистина или…Италијанскиот евровизиски претставник не користел дрога

Организаторите на престижниот „Избор на песна на Евровизија“ се огласија по обвинувањата дека на финалето пејачот на италијанската група „Менескин“ шмркал кокаин...

Музика 23.05.21 | 19:41

Српската претставничка возврати на летањето орли – крена три прста

Откако албанската претставничка на Албанија леташе двоглав орел, покажувајки го симболот на Албанија, срспката претставничка Ксенија Кнежевиќ го возврати ударот....

Музика 23.05.21 | 18:35

Победниците на Евровизија ќе бидат тестирани за дрога по враќањето во Италија

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека пејачот Дамиано Давид од италијанската рок група „Манескин“ која синоќа победи на Евровизија, доброволно ќе направи...

Естрада 23.05.21 | 16:11

Бугарија не доби поени од Македонија, а нема бодови ниту за Грција

Евросонг ги објави резултатите од гласањето на публиката и на жирито на вчерашното финално издание во кое победи Италија Бугарија не доби ниту еден поен од Македонија,...

Музика 22.05.21 | 19:29

Вечерва е финалето, а ова е фаворитот

Во тек се последните подготовки за последната вечер на Изборот за песна на Евровизија, кога учесниците ќе се обидат да дојдат до победата, а квотите за победникот на...

Музика 21.05.21 | 10:18

Подгответе се за финалето: Од овие 25 песни ќе се избира победникот

Вчеравечер се одржа втората полуфинална вечер на престижниот музички натпревар, а сега конечно е позната листата на финалисти на 65-тото издание на овогодинешниот избор...

Музика 20.05.21 | 11:11

Српските претставнички на Евровизија ги нарекуваат „бугарски матурантки“

Српската група Хурикејн е овогодинешната претставничка за избор за песна на Евровизија. Тие ќе настапат вечерва, но претходно се појавија на техничка проба на сцената...

Музика 19.05.21 | 10:51

Огледалото не лаже, но Васил лаже: Настапот на Гарванлиев одличен… плагијат?!

Настапот на Васил Гарваниев на Евровизија синќа со право беше оценет како најдобар сценски настап на македонски претставник на Евровизија, но тоа не беше доволно да...

Естрада 18.05.21 | 22:30

Има ли место за Македонија во финалето на Евровизија?

Од 16 земји кои вечерва настапуваат десет ќе влезат во финалната вечер. Македонскиот претставник Васил имаше одличен, впечатлив сценски настап. 1. Литванија: Групата...

Естрада 18.05.21 | 21:53

Евровизиската водителка била маж

Една од најпознатите јутјуберки во светот, холандската шминкерка и интернет ѕвезда Ники де Џегер (27) позната под јутјуб името NikkieTutorials, е една од евровизиските водителки. Таа...

Музика 18.05.21 | 21:52

За тие што пропуштија: Уживајте во најдобриот настап на Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев тукушто настапи како шести на евровизиската сцена во рамките на првата полуфинална вечер. Македонскиот музичар со моќен вокал ја изведе „Here I Stand“....

Музика 18.05.21 | 21:29

ВО ЖИВО: Настапува Гарванлиев

Васил Гарванлиев е нашиот евровизиски претставник кој вечерва ќе настапи на првото полуфинале на 65. издание на Избор на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија. Вечерва...

Музика 18.05.21 | 21:10

ВО ЖИВО: Следете ја првпата полуфинална вечер на Евровизија 2021

Вечерва се одржува првото полуфинале на Евровизија, а ќе настапат претставници на 16 земји. 10-те најдобро оценети натпреварувачи ќе се пласираат во финалето. Настапуваат...

Музика 18.05.21 | 20:59

Гарванлиев утрово се прочистил: Плачел два часа, па ќе шири љубов

Утрово се разбудив во шест со необична и убава енергија. Се исплакав до осум часот, ја пуштив убавата енергија која дојде, да помине низ мене. Плачев од среќа и убава...

Музика 18.05.21 | 19:30

Гарванлиев за настапот на Евровизија: Со душа чекам да застанам на таа сцена

Честа, желбата, можноста, гордоста, одговорноста, да бидеш претставник на олимпијадата за пеење Евровизија е огромна. Ја прифатив со отворено срце, зошто знам каква е...

Музика 18.05.21 | 18:42

Заев: Васил Гарванлиев гордо стои пред сите нас, да застанеме и ние до него

Вечерва нашиот македонски баритон Васил Гарванлиев настапува на првото полуфинале на „Евровизија“ под редниот број 6. Ве повикувам сите кои живеете во странство и...

Музика 16.05.21 | 23:50

Интересни тоалети и костуми, впечатливи фризури и драматична шминка – отворена Евровизија 2021

Интересни тоалети и костуми, впечатливи фризури и драматична шминка – претставниците  на Евровизија 2021 се појавија на тиркизниот килим во гламурозни изданија, на свеченото...