Ознака: европско знаме
Македонија 22.05.23 | 10:19

ВМРО-ДПМНЕ: Со ставањето на европското знаме на законите за изградба на коридорите 8 и 10Д власта сака само да си го озакони криминалот кој го прави

Власта на ДУИ и СДС го злоупотребуваат го европското знаменце за законите за изградба на коридорите 8 и 10Д за озаконување на криминалот кои го прават. Нема ниту „Е“...

Македонија 16.05.23 | 19:24

Клековски: Власта го злоупотребува европското знаменце, ги прекршува законите и нема вредносен компас

Во емисијата „За или Против“ на Алфа ТВ гостуваше аналитичарот Сашо Клековски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што истакна дека власта нема вредносен компас , ги прекршува...

Македонија 11.05.23 | 13:56

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ништо европско во злоупотребата на европското знаменце од страна на Ковачевски

Нема ништо европско во злоупотребата на европското знаменце од страна на Ковачевски. Кршењето на законите и процедурите не е европска вредност. Уште помалку европска...

Македонија 07.05.22 | 15:19

Одржан Традиционалниот планинарски марш до Водно по повод Европскиот ден на знамето

Европското движење на Република Македонија во соработка со Делегацијата на ЕУ и оваа година го одржа Традиционалниот планинарски марш до Водно по повод Европскиот...

Свет 02.01.22 | 23:05

Знамето на ЕУ отстрането од Триумфалната капија во Париз по жестоките критики на десничарите

Француските власти во неделата го отстранија знамето на ЕУ од Триумфалната капија во Париз, откако десничарите го обвинија претседателот Емануел Макрон дека го „бришел“...