Ознака: Европско првенство во фудбал
Фудбал 13.06.21 | 13:37

Заев ќе навива за Cеверна Македонија на ЕП

Македонскиот премиер Зоран Заев им изрази целосна и безрезервна поддршка на фудбалските репрезентативци кои попладнево ќе дебитираат на Европското првенство. – Почитувани...

Фудбал 12.06.21 | 00:05

Ќе треба ли повторно да ги менуваме дресовите, овојпат поради Грција?

Откако се стишаа критиките поради дресовите во бордо боја во која Македонија требаше да игра на ЕП, се појави нов проблем. Овој пат не е проблем бојата на дресот која...

Фудбал 09.06.21 | 13:12

Роналдо, Модриќ, Пандев, Мбапе најголеми звезди на ЕП

За разлика од Европското првенство 2016 и Светското првенство 2018, на ЕВРО 2020 ќе учествуваат сите репрезентации кои уживаат висок рејтинг. Затоа, Европското првенство...

Фудбал 31.05.21 | 13:09

Утре сите да ја бодриме Македонија и да ја испратиме на ЕП

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави игра на победа на утрешниот пријателски натпревар со Словенија. – За прв пат ќе играме...

Фудбал 31.05.21 | 09:23

Македонија ќе има голема поддршка во Букурешт: Нема да биде потребен ПЦР тест ниту потврда за вакцина

Романската фудбалска федерација објави правила за навивачите кои планираат да присуствуваат на натпреварите во Букурешт. Ова е добра вест за нашите навиачи кои се...

Фудбал 27.05.21 | 19:51

Одиме за Романија: За во Букурешт нема да треба ниту ПЦР тест

Македонија ќе има сигурно голема поддршка на ЕП откако романските власти донесоа одлука за македонските фанови нема да биде потребен ниту ПЦР тест, ниту документ за...

Фудбал 27.05.21 | 11:25

Како изгледаше првиот тренинг на македонската фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за Европското првенство, кое започнува од наредниот месец. Селекторот Ангеловски ги построи играчите,...

Фудбал 08.05.21 | 19:23

„Одиме на ЕП!“: ФФМ го објави официјалниот спот на навивачката химна на нашата фудбалска репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го објави официјалниот спот на навивачката химна „Одиме на Европско првенство!“  на нашата фудбалска репрезентација која...