Ознака: европско првенство еуро 2021
Фудбал 14.06.21 | 08:32

Што не чека денеска на ЕП: Левандовски и подмладените Шпанци излегуваат на терен

Шкотска и Чешка ќе се сретнат во првиот натпревар на денот од 15 часот во Глазгов.Три часа подоцна, на програмата е натпреварот помеѓу Полска и Словачка во Санкт Петербург...

Фудбал 12.06.21 | 08:03

Денеска три меча на ЕП

На вториот ден на Европското првенство има три интересни меча. Од 15  часот играа Велс и Швајцарија. На овој меч Швајцарците се големи фаворити. Од 18 часот ќе ги гледаме...

Фудбал 11.06.21 | 08:02

Почнува: Со мечот Италија-Турција се отвора ЕП

Со натпреварот Турција – Италија, вечер од 21 часот стартува Европското фудбалско првенство. Натпреварот ќе се игра на „Олимпико“ во Рим и е од 1.коло во А-групата во...

Фудбал 10.06.21 | 08:37

Каде може да играат нашите доколку ја минат групата: Рим, Баку, Санкт Петербург, Копенхаген,, Лондон, Глазгов, Севилја, Минхен и Будимпешта

За прв пат во историјата, Европското првенство ќе се одржи во 11 градови низ континентот. Домаќини на натпреварите на турнирот ќе бидат Рим, Баку, Санкт Петербург, Копенхаген,...

Фудбал 05.06.21 | 14:17

Богата награда за македонската фудбалска репрезентација: Учеството на ЕУРО носи 9.25 милиони евра

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го намали наградниот фонд за овогодишното ЕУРО 2020, што почнува идната недела, од 371 на 331 милиони евра, но и покрај тоа претстојното...