Ознака: ЕП во фудбал 2020
Фудбал 04.07.21 | 15:45

Ериксен им испрати порака на своите соиграчи откако се пласираа во полуфиналето

Според угледниот медиум „Ла Газета дело Спорт“, Кристијан Ериксен испратил порака на „Whatsapp“ до своите соиграчи по победата против Чешка. Данците вчера ја совладаа...

Фудбал 04.07.21 | 15:25

Санчо: Се чувствувам како да сум на месечината, среќен сум што добив шанса да играм

Новото засилување на Манчестер Јунајтед, Џејдон Санчо одлучи да не го коментира неговиот трансфер во Премиер лигата, по победата на Англија над Украина од 4:0 во четвртфиналето...

Фудбал 04.07.21 | 10:49

Шпанија – Италија и Англија – Данска се полуфиналните двојки на фудбалското ЕП

По победата на Англија над Украина од 4-0, познат е и последниот патник во полуфиналето од Европското првенство 2020. Во него Англичаните ќе се сретнат со Данска која славеше...

Фудбал 29.06.21 | 23:57

Познати се сите четвртфинални двојки за ЕВРО 2020

Следат два слободни дена на Европското фубалско првенство, а во петок почнуваат четврт-финалените натпревари на шампионатот. Возбудувањата ќе почнат в петок, со дуелот...

Фудбал 29.06.21 | 23:50

Со гол во 121. минута Украина се пласираше во четвртфиналето на ЕП

Украина во последната минута од продолженијата, успеа да дојде до голема победа против Шведска, со 2-1 и да се пласира во четвртфиналето на фудбалското Европско првенство....

Фудбал 29.06.21 | 23:40

Крвнички старт на Даниелсон над Беседин, Шведска остана со играч помалку

Репрезентациите на Шведска и Украина играат продолженија на Европското првенство, а во првите 15 минути бевме сведоци на еден од најбруталните стартови на овој шампионат. Стоперот...

Фудбал 29.06.21 | 20:06

Англија ја елиминира Германија и се пласираше во четвртфиналето на ЕП

Англија ја доби фудбалската војна против Германија, победувајќи ја со 2-0 и елиминирајќи ја од Европското првенство (ЕП). Англија во четвртфиналето ќе игра со победникот...

Фудбал 28.06.21 | 23:51

Сензација на Швајцарија: Анулира 1-3 и го исфрли светскиот првак од ЕП!

Фудбалерите на Швајцарија направија првокласна сензација, откако го елиминираа светскиот првак Франција од осминафиналето на Европското првенство, победувајќи по...

Фудбал 28.06.21 | 23:32

Далиќ: Додека ние менувавме копачки и пиевме вода, противникот даваше голови

По елиминацијата на Хрватска, селекторот Златко Далиќ повика двајца фудбалери кои не размислуваа во моменти кога се играше и кога во 38. минута Шпанците го изедначија...

Фудбал 28.06.21 | 23:03

Нов спектакл на ЕП, Швајцарците се вратија од бездната, играат продолжение против Франција

Суперинтересен меч во Букурешт, Франција-Швајцарија 3-3 по 90 минути игра, ќе се играат продолженија на „Националната арена“. Швајцарија поведе со голот на Харис Сеферовиќ,...

Фудбал 28.06.21 | 22:40

Швајцарија промаши пенал, Бензема за 2 минути направи пресврт

Неверојатен пресврт на француската селекција на мечот со Швајцарија. Швајцарија водеше со 0: 1, а потоа промашија пенал во 54-та минута откако ударот на Родригез го одбрани...

Фудбал 28.06.21 | 22:30

Ќе игра ли Лука Модриќ на Светското првенство во Катар?!

Лука Модриќ го одигра својот последен натпревар на Европските шампионати. Колку и Хрватска да не може без него, тој во 2024 година најверојатно ќе ја заврши кариерата. И...

Фудбал 28.06.21 | 22:17

Луис Енрике: Во еден момент помислив дека ќе загубиме

Шпанскиот фудбалски селектор Луис Енрике не сакал да влегува во длабоки анализи, оставајќи си себеси и на своите фудбалери да се израдуваат на важната победа по 120 минути. –...

Фудбал 28.06.21 | 22:10

Модриќ: Ги имавме, но ја пропуштивме својата шанса

Репрезентацијата на Хрватска доживеаја елиминација во осминафиналето на Европското првенство од Шпанија, откако по продолженија загубија со убедливи 5-3 (3-3). По поразот,...

Фудбал 28.06.21 | 21:36

Шпанскиот фудбалер Педри сруши рекорд на Европските првенства

Фудбалската репрезентација на Шпанија играше против Хрватска во осминафиналето на Европското првенство (ЕП), а шанса во првиот тим на „црвената фурија“ доби младиот...

Фудбал 28.06.21 | 21:31

Паника во тимот на Белгија: Де Брујн и Азар потешко повредени?

Фудбалската репрезентација на Белгија се соочува со многу голем проблем во пресрет на дуелот против Италија во четвртфиналето на ЕП, затоа што неизвесни за настап во...

Фудбал 28.06.21 | 21:06

Во натпревар за инфаркт Шпанија ја порази Хрватска во продолженијата

Шпанските фудбалери обезбедија пласман во четвртфиналето на Европското првенство со победа од 5: 3 над Хрватска. Шпанија доминираше на почетокот на натпреварот и не...

Фудбал 28.06.21 | 20:02

Хрватите во транс, Пашалиќ во 93 минута им носи продолжение против Шпанија

Шпанија и Хрватска играат трилер натпревар во Копенхаген, на Паркен по 96 минути игра средбата заврши 31, автогол, пресврт на „фуријата“ и шок гол за Шпанците во финишот....

Фудбал 28.06.21 | 00:01

Катастрофална статистика: Роналдо има дадено само еден гол од слободен удар на големите турнири

Репрезентацијата на Португалија претрпе мининален пораз од Белгија (1-0) на вечерашната средба во Севилја, пораз кој значеше крај за четата на Фернандо Сантош на овој...

Фудбал 27.06.21 | 23:57

Куртоа: Горд сум како добро се браневме против Португалците!

Откако Белгија совладувајќи ја Португалија, се пласираше во четвртфиналето на Европското првенство со 1-0. „Црвените ѓаволи“, голманот Куртоа не го криеше задоволството...