Ознака: ЕП во фудбал 2020
Фудбал 25.03.19 | 06:41

За нив е една: „Македонија, Македонија“ – ечеше во Словенија

Македонскиот национален тим освои значаен бод на гостувањето кај Словенија иако селектортот Игор Ангеловски смета дека нашите момци заслужиле победа. Мечот заврши...

Фудбал 25.03.19 | 06:35

Барди ни донесе голем бод против Словенија

Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1. Селекцијата на Игор Ангеловски...

Фудбал 24.03.19 | 22:53

Македонија одигра нерешено со Словенија 1-1

На стадионот „Стожице“ во Љубљана вечерва фудбалските репрезентациите на Македонија и Словенија одиграа фудбалски натпревар нерешено 1-1. Фудбалската репрезентација...

Фудбал 21.03.19 | 10:59

Стартуваат квалификациите за ЕП 2020

Денеска ќе се одиграат првите 10 натпревари од квалификациите за ЕП 2020. Вкупно 55 репрезентации ќе учествуваат во битката за учество на шампионатот кој ќе се одржи во...