Ознака: евро за вицето
Економија 17.05.21 | 12:53

Мицкоски сумира „што научил“ од лекцијата по економија од Заев: Држете се до лекцијата евро за евро, тука сте најсилен!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети на една изјава на премиерот Зоран Заев, кој во интервју ече дека можел да му држи лекции по економија на опозицискиот...

Македонија 14.12.20 | 10:43

Аферите на Заев, наспроти гревовите на Мицкоски: Поткуп со милиони евра или вежбање во теретана

Политичката сцена во државава изобилува со негативни вести. Едниот табор на дневна основа лиферува вести за своите противници, исто како и противничкиот табор. Од таквата...

Македонија 07.02.20 | 11:11

Зошто за обвинителство е поважно кој ја пуштил снимката за „Поткуп“, отколку од ослободителната пресуда за Заев?

Четворица припадници на Министерството за внатрешни работи вчера беа повикани во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за да...

Македонија 09.05.19 | 12:36

Антикорупциска отвори постапки против Заев, Анѓушев, Манчевски, Пановска Ставридис, Мерко, Вангеловски…

Антикорупциската комисија денеска одржува седница на која отвори повеќе предмети по чуен глас, по пријави од граѓани и политички партии. Претседателката на Комисијата...

Македонија 31.01.19 | 23:15

Дали Заев од странски инвеститор побарал едно евро за Вицето, едно за црквата?

Говорејќи на темата привлекување на странски инвестиции во државата, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја потсети јавноста на скандалот и видео снимката на...