Ознака: Еурокомпозит
Економија 08.09.20 | 12:41

Работниците на „Еурокомпозит“ кои што неколку години се лажени од страна на СДСМ

Срамно и жалосно е што Македонија три децении заради транзициските политичари од СДСМ не може да излезе од мрачната транзиција – со пропаднати компании, со економија...

Економија 18.06.20 | 18:05

Вработените од Еурокомпозит оставени на цедило: Со месеци немаат плата, ниту добиле платежни картички

Околу 60 вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ кои со месеци ниту имаат работа, ниту пари, бараат одговор од Владата зошто не се опфатени со ниту...

Економија 26.05.20 | 13:42

Во „Еурокомпозит“ не зеле плата 6 месеци: Директорот крена раце, си поднел оставка, а Владата нема слух за нас

Околу 60 вработени во прилепски „Еурокомпозит“ велат дека се чувствуваат отфрлено и изневерено зашто не може да се пронајдат во ниту еден сет мерки што ги носи Владата....

Македонија 09.03.20 | 14:10

Работниците од „Еурокомпозит“ повторно на протест, овојпат го блокираа патот Прилеп-Плетвар

Со речиси едночасовна блокада на патот Прилеп-Плетвар, работниците прогласени технолошки вишок и вработените од прилепски „Еурокомпозит“ го изразија револтот за...

Економија 28.01.20 | 13:23

„Еурокомпозит“ е голем срам на владата во заминување

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сратна со вработените од „Еурокомпозит“ и потсети дека едно од првите ветувања на Зоран Заев и неговиот...

Економија 10.12.19 | 13:51

Поради несериозниот однос на владата: Вработените во „Еурокомпозит“ повторно на протест

Шеесетина вработени во прилепски „Еурокомпозит“ со блокада на улицата пред компанијата денеска ги продолжија протестите изразувајќи незадоволство од, како што велат,...

Економија 18.11.19 | 15:16

Вработените во „Еурокомпозит“: Под итно да се најде работа од МВР и МО или да се стави клуч на врата

Шеесетината вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ повторно се собраа на протест пред фабриката, прекинувајќи ја работата и барајќи си ги своите...

Економија 31.07.19 | 13:48

Ќе се признае стажот на вработените во „Еурокомпозит“, државата ќе ги плати придонесите

Владата го усвои и до Собранието го достави Предлог законот за претворање на побарувањето на државата по основ на јавни давачки во траен влог во Друштво за производство...

Економија 07.06.19 | 15:25

Вработени од „Еурокомпозит“: Анѓушев порача или прифатете го нашиот предлог или штрајкувајте колку сакате

Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ изјава дадоа вработени од фирмата „Еурокомпозит“ кои бараат веќе еднаш засекогаш да се реши прашањето со нивните плати, бидејќи...

Економија 05.06.19 | 13:48

Протест на Еурокомпозит пред Влада, поставени се и шатори

Поранешните вработени во Еурокомпозит повторно протестираат пред Владата. Ве известуваме дека денеска 05.06.2019 год. со почеток во 11:00 часот започнат е протест на бившите...

Економија 23.05.19 | 14:08

Работниците од „Еурокомпозит“ повторно на протест

Дел од работниците-прогласени технолошки вишок од „Еурокомпозит“ денеска повторно беа на протест пред зградата на локалната самоуправа повторувајќи го барањето...

Економија 29.03.19 | 16:42

Работниците на „Еурокомпозит“ повторно изиграни

По последното од низата неисполнети ветувања, дадено на 8 март годинава од страна на претставникот на општествениот капитал дека до 22 март ќе бидат доисплатени 154-те...

Економија 31.01.19 | 14:56

Заев: Еурокомпозит ќе има успешна трансформација

Еурокомпозит има перспектива и тврдам дека ќе има успешна трансформација, порача денеска премиерот Зоран Заев од собраниската говорница, одговарајќи на прашање на...