Ознака: еурофарм работник
Ракомет 02.12.19 | 14:42

Еурофaрм вечерва против фаворитот Загреб

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските...

Ракомет 09.11.19 | 21:56

Редат порази во ЛШ: Еурофарм совладан и од Спортинг

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10...

Ракомет 02.10.19 | 19:22

Еурофарм Работник обезбеди голема победа, Веспрем падна во Битола

Ракометарите на Еурофарм Работник попладнево го совладаа европскиот вице-првак Веспрем во меч од регионалната СЕХА Лига. На средбата одиграна во Битола, а во рамките...

Ракомет 24.06.19 | 18:49

Вардар во првиот шешир, Еурофарм во четвртиот

Европскиот првак Вардар ќе биде носител на една од двете групи во прелиминарната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Вардар е во група заедно со Париз Сен...

Ракомет 21.06.19 | 15:12

Металург извиси, Еурофарм ќе игра во Лигата на шампиони

Еурофарм Работник доби учество во Лигата на шампиони, со што Македонија и годинава има два претставника во елитното натпреварување, но овојпат наместо Металург, меѓу...

Ракомет 17.06.19 | 13:09

Мартин Велковски го замени Металург за Еурофарм Работник

Македонскиот репрезентативец, Мартин Велковски стави потпис на четиригодишен договор со Еурофарм Работник кој во идната сезона ќе се натпреварува во СЕХА лигата. По...

Ракомет 02.06.19 | 22:46

Металург и Еурфарм Р.: Вечерва сите сме Вардар!

Главните ривали на Вардар во домашното првенство Металург и Еурофарм веднаш честитаа за европската титула на „црвено-црните“. Денеска сите бевме Вардар, пишува на...

Ракомет 03.03.19 | 23:14

Прва радост за Еурофарм во ЕХФ-купот

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Битола одиграа тактички и мудро и конечно се израдуваа на првата евро победа. Во 4.коло совладан е одличниот хрватски тим...

Ракомет 20.02.19 | 13:07

Алушовски стана тренер на Еурофарм Работник

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Стевче Алушовски е назначен за нов тренер на Еурофарм Работник. Во реализација на своите зацртани цели, СЕХА лига...

Ракомет 19.02.19 | 16:53

Чирковиќ го раскина договорот со Еурофарм Работник

Ракометниот клуб Еурофарм Работник соопшти дека го раскинале договорот со тренерот Ѓорѓе Чирковиќ. Крајот на соработката е по негово барање. Клубот му се заблагодарува...