Ознака: етц травел
Македонија 22.03.23 | 08:43

Груби шема: Ветон купува а Артан плаќа од пари на граѓаните

Фамилијата Груби купува дуќани за џабе, наплаќа туристички услуги од државни институции и што уште не!, набројува ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија детално ја објасни...

Македонија 21.03.23 | 08:57

Груби откако станал вицепремиер му дал на братот еден милион денари државни пари

Додека Артан Груби е Вицепремиер, Ветон Груби преку неговата фирма ЕТЦ Травел ДООЕЛ добива државни тендери, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија тврди дека над...

Македонија 20.03.23 | 08:38

На кого ќе помогне ако не на брат: Артан на Ветон Груби му дал 16.000 евра државни пари за туристичката агенција

Криминалот на Артан Груби нема крај.Груби ги полни џебовите на неговиот брат со буџетски пари, а Ковачевски го аминува, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Според документите од отворени...

Македонија 20.02.23 | 13:48

ЕТЦ Травел со реакција до Лефков: Објектот го купивме со кредит кој ќе го отплаќаме 20 години

Лефков денеска обвини дека братот на вицепремиероот Артан Груби од ДУИ купил деловен објект на улица Македонија во вредност од половина милион евра. Од ЕТЦ Травел објаснуваат...

Македонија 28.03.22 | 09:38

Дали братот на Артан Груби ќе профитира од аранжманите за мечот Македонија-Португалија?!

Дали ЕТЦ ТРАВЕЛ, Агенција сопственост на братот на Артан Груби ќе профитира од аранжманите за Порто за мечот Македонија – Португалија!?, прашува ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската...