Ознака: естрадни уметници
Естрада 11.12.20 | 19:54

На кое дереџе ни е естрадата: Уметниците ќе добијат по 21.000 денари помош од владата

Владата oдобри 8 милиони евра повеќе во Пакетот 4 за поддршка за справување со последиците од КОВИД-19 за дополнителни категории граѓани и компании; Одобрени 99 инфраструктурни...

Твитови 05.10.20 | 21:40

Филипче до музичарите: Дојдете да протестирате пред Инфективната клиника

Mинистерот Венко Филипче, прашан за протестот на естрадните работници при неговото гостување во ТВ 24 со дрска порака до естрадните уметници. Вилипче со порака до...

Македонија 05.10.20 | 19:45

Coпругата на пејачот Коцев: Подобро корона дa фaтaм, отколку дeцaтa да ми се глaдни без парче леб

Сопругата нан пејачот Марјан Коцев, Билјана, остро ја осуди мерката за забрана за настап на музичарите во угостителските објекти. Таа реагира дека со таквата мерка голем...

Македонија 30.07.20 | 17:15

Забраната за настап на естрадни уметници во угостителските објекти пред укинување

Комисијата за заразни болести прифатила да го разгледа барањето на Независната угостителска комора (НУК) и на Здружението на естрадни уметници (ЗЕУМ) за укинување на...