Ознака: ешерихија коли
Скопје 22.11.19 | 16:43

Врие од бактерии во скопските извори, бунари и чешми – Ешерихија коли најзастапена

Од ЈЗУ Центар за јавно здравје – Скопје известуваат дека е пронајдена ешерихија коли и други бактерии во повеќе бунари, извори и чешми во Скопје. Како што информираат...

Здравје 16.11.19 | 16:56

Ешерихија коли и други бактерии во повеќе бунари, чешми и извори во Скопје

Од ЈЗУ Центар за јавно здравје – Скопје известуваат дека е пронајдена ешерихија коли и други бактерии во повеќе бунари, извори и чешми во Скопје. Како што информираат...

Калеидоскоп 09.10.19 | 10:01

Двегодишно девојче почина откако се зарази со ешерихија коли на одмор во Анталија

Три недели пред нејзиниот трет роденден, Ели Брчхол од англискиот град Виган почина откако во хотел со четири ѕвездички во Анталија, Турција, се заразила со бактеријата...

Скопје 27.07.19 | 09:08

Ешерихија коли во Горно Нерези: Забрана за пиење на водата од јавните чешми

Забрането е пиење на водата од јавната чешма во џамијата Горно Нерези, како и од јавната чешма до џамијата Горно Нерези, откако инспекцијата изврши надзор на водата...

Здравје 19.01.19 | 16:17

Во Штип е фатен Светиот крст, но можеби и ешерихија коли од изметот!

„Срам, резил и неодговорност! Погледнете каде беше фрлен Светиот крст во Ново Село- Штип. На прес-конференција на 17 декември 2018 година, претседателот на ГДУ-Штип Борче...