Ознака: Еролд Муслиу
Македонија 24.06.19 | 22:11

Таткото на Ел Чека тврди дека „бомбите“ не се од директорот на Агенцијата за разузнавање

Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, во разговор за ТВ 21 вели дека аудио снимките кои се главно насочени против функционери на ДУИ, неговиот...

Македонија 07.06.19 | 08:32

Бомбашот Ел Чека и разузнавачот на Пендаровски Еролд Муслиу соселани

„Бомбашот“ од Чикаго Ел Чека и новиот директор на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу се соселани пренесува ТВ 21 во репортажа снимена во кичевското село Туин. Во...

Македонија 23.05.19 | 14:26

Кабинет на Пендаровски: Муслиу е врвен професионалец

Претседателот Стево Пендаровски ја донесе одлуката за именување на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, бидејќи анализите покажале дека тој е врвен...

Македонија 23.05.19 | 13:29

Муслиу за реакциите од ДУИ: Мене ме именуваше претседателот

Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање, одби да ги коментира изјавите на челниците на ДУИ дека се загрижени откако него на оваа функција го постави...

Македонија 22.05.19 | 20:25

Пендаровски му удри силна шлаканица на ДУИ

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, објавува весникот...

Македонија 22.05.19 | 17:14

Пендаровски го назначи Еролд Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање

Со одлука на претседателот на државата, Стево Пендаровски, Еролд Муслиу е именуван за нов директор на Агенцијата за разузнавање. Тој досега беше помошник-директор во...

Македонија 22.05.19 | 13:57

Еролд Муслиу нов директор на Агенцијата за разузнавање

Со одлука на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски, Еролд Муслиу е именуван за нов директор на Агенцијата за разузнавање. Ерол Муслиу, завршил Факултет...