Ознака: ерменецот
Македонија 16.09.21 | 22:23

Киријас: Приведувањето на македонскиот дипломат во Србија не е само дипломатски туку и државен скандал

Поранешниот државен секретар во Министерството за надворешни работи, Емил Киријас, во вечерашното гостување на телевизијата 24 рече дека приведувањето на македонскиот...

Македонија 07.09.21 | 08:39

Милошоски за дипломатскиот скандал: Претпоставувам дека нарачателот е актуелен во Македонија, и има силна влијателна позиција

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милишоски објавува досега необјавен документ од крими аферата „ерменски дипломатски рекет“, во која своја улога...

Македонија 05.09.21 | 10:40

Османи и Заев знаеле за дипломатскиот рекет на Миленкоски во Ерменија

Врање стана Виена за македонската дипломатија, пишува на својот Фејсбук профил, Антонио Милошоски. Понатаму во неговиот статус тој вели: 📌Министерот за надворешни...

Црна хроника 04.09.21 | 19:41

Ерменските медиуми јавуваат за апсењето на македонските дипломати кои му помогнале на корумпиран функционер да побегне од Ерменија

Ерменската новинска агенција Ерменпрес ја пренесува веста за апсењето на дипломатот во македонското МНР Миле Миленкоски. Миленкоски, заменик-шеф на македонската мисија...

Македонија 04.09.21 | 18:54

Пронајден уште еден од 215-те мафијашки пасоши на Спасовски: Евакуираниот Ерменец патувал со македонски пасош

Се проширува скандалот со македонскиот дипломат уапсен во Србија на барање на Интерпол затоа што од Ерменија со уште еден дипломат тајно евакуирал Ерменец баран за...