Ознака: Ерлинг Халанд
Фудбал 25.07.21 | 10:34

Детенце го прекина натпреварот на Борусија, Халанд приморан на „интервенира“

Трансферот на Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд е жешка тема ова лето, но младиот норвешки напаѓач засега се уште е член на „Милионерите“ со кои денес играше подготвителен...

Фудбал 13.04.21 | 09:33

Борусија не сака да се откаже од Халанд

Мино Рајола, агент на напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, зборуваше за напредокот на преговорите за трансферот на играчот. – Можам да потврдам дека имавме...

Фудбал 08.04.21 | 15:36

Реал е спремен на Халанд да му даде 20 милиони евра по сезона

Реал Мадрид сака да го купи напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Мадридскиот клуб силно е заинтересиран за 20-годишниот напаѓач и е уверен дека е фаворит во...

Фудбал 07.04.21 | 09:53

Халанд дели автограми и на судии

систентот на главниот судија на четвртфиналниот натпревар во Лигата на шампионите Манчестер Сити – Борусија Дортмунд (2:1) Октавијан Чаувр, побара од гостинскиот напаѓач...

Фудбал 30.03.21 | 10:55

Сити се откажа од Меси, ќе тргне по Халанд

Манчестер сити планира да купи напаѓач за време на летниот преоден рок. Клубот има тројца главни кандидати за оваа позиција – Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд, Хари...

Фудбал 14.03.21 | 18:52

Куман повеќе би сакал да го види Лукаку во Барселона, наместо Халанд

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, би сакал да го ангажира напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, во летниот преоден рок. објави на Твитер . Според информацијата што на...

Фудбал 22.02.21 | 11:36

Реал прави нови „Галактикоси“: Доаѓаат Халанд и Мбапе?

Стана познато колку ќе треба да потроши Реал Мадрид на трансфери за напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе и напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, пишува...

Фудбал 13.10.20 | 16:30

„Кралевите“ го сакаат Халанд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд и понатаму е најголема желба за трансфер на Реал Мадрид, објави „Марка“. Според изворот, Реал долго време го следел 20-годишниот...

Фудбал 21.05.20 | 10:40

Го сметаат за бисер: Борусија нема да го продаваат Халанд

Мино Рајола, агентот на напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, го сподели своето мислење за напредокот на фудбалерот и неговата кариера во иднина. -Холанд е богатство....

Фудбал 21.02.20 | 21:30

Кој е Халанд, чудото од дете: Сакал да стане ракометар, сега решета во Бундес лигата

Фудбалскиот свет деновиве зборува за Ерлин Халанд, норвешкото чудо од дете. Тој како мал повеќе се интересирал за ракомет и за крос кантри но како што велат крвта не...