Ознака: епилепсија
Црна хроника 03.01.20 | 20:25

Полицијата трага по 27-годишен скопјанец кој боледува од епилепсија

Изутринава, во 4 часот, во Полициската станица Аеродром, А. С. (56) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил синот В. С. (27) од Скопје, кој боледувал од епилепсија и кој...

Свет 09.11.19 | 08:54

Македонец се изживувал врз синот-епилептичар, со шипка му ги скршил раката и ногата

Триесет и едногодишен македонски државјанин и неговата сестра (27) се под истрага во Италија за малтретирање на малолетно дете. Како што информираат италијанските медиуми,...

Македонија 05.10.19 | 11:03

Михајловски: Премиеру, коњу еден, децата со епилепсија се нормални, ти би ги дал милионите за таквата нормалност, но бадијала!

Актерот Тони Михајловски преку Фејсбук статус му упати порака на Зоран Заев, потенцирајки дека во аптеките во Македонија нема лекови за епилесија, истакнувајки му дека...

Македонија 04.10.19 | 08:12

И децата со епилепсија, премиере, се нормални деца!

Изјавата на премиерот Зоран Заев дадена на собраниската седница за пратенички прашања дека „убаво ќе биде кога ќе видите како детенце со епилепсија веднаш станува...

Македонија 03.10.19 | 22:29

Чилиманов: Да лажеш очајни луѓе со деца болни од епилепсија, да им даваш лажна надеж, затоа што бизнисот со расипани корнишони не ти носи доволен профит.. тоа е Заев!

Во многу многу тешка конкуренција (ќе се вртеле младите од странство, жицата македонска, имал докази за Нешковски, Младенов, за масакрот пред Велики Петок..) мислам дека...

Македонија 23.05.19 | 16:31

Министерство за здравство тврди дека има терапија во аптеките за болните од епилепсија

Министерството за здравство тврди дека пациентите кои се болни од епилепсија се соодветно покриени со терапија и покрај тоа што родителите на деца со епи-напади се...

Здравје 22.05.19 | 21:23

Лицата со епилепсија се жалат – лековите кои им се неопходни се дефицитарни со месеци

Во рок од три дена имам поминато 24 аптеки, 1 лекар специјалист невролог и 1 матичен лекар. Станува збор за процедура што ја поминувам скоро секој месец во потрага по дефицитарниот...

Црна хроника 13.03.19 | 20:43

Девојче болно од епилепсија вчера пријавено за исчезнато

Синоќа околу 23 часот во Полициската станица Чаир, Е.И. (37) од Скопје пријавила дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка В.И. (18), која боледувала...