Ознака: Енвер Малиќи
Скопје 01.12.20 | 11:49

Некогаш зборовите не можат да ги искажат чувствата кои што ги имаме: Шилегов се прости од Малиќи

Од компликации предизвикани од Ковид-19, утрово почина Енвер Малиќи, заменик градоначалникот на Скопје, потврдија од Град Скопје. Малиќи починал во „Систина“ откако...

Скопје 01.12.20 | 09:48

Oд ковид-19 почина Енвер Малиќи

Заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи починал од компликации предизвикани од вирусот ковид 19. Малиќи починал на една од приватните клиники во Скопје каде...

Македонија 05.12.19 | 14:59

Верушевски си купил стан од 165.000 евра во „Парк Резиденс“ на Малиќи

Зоран Верушевски во септември ја финиширал постапката за купување на луксузен стан во комплексот „Парк Резиденс“ во срцето на Градскиот парк во Скопје, дознава „Нетпрес“. Според...

Македонија 17.09.19 | 13:47

Енвер Малиќи стана почесен конзул на Мексико

Почесниот конзулат на Обединетите мексикански држави (Мексико) беше отворен со свечено интонирање на државните химни и врачување на мексиканското национално знаме....