Ознака: ЕНП
Македонија 04.02.20 | 12:29

Николоски: Македонија тоне во криминал и корупција, а на тоа ќе ставиме крај

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ имаше обраќање во рамките на Политичкото собрание на европската народна партија. На својот фејсбук профил Николоски...

Македонија 20.11.19 | 17:43

Следете во живо: Александар Николоски дирекно од ЕПП во Загреб

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вестите на ТВ Алфа ќе зборува од Загреб, каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија заедно со лидерот...

Македонија 19.11.19 | 18:30

За утре закажана билатерална средба ВМРО-ДПМНЕ – Доналд Туск

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди...

Македонија 15.10.19 | 19:47

Направиме и повеќе одошто можевме: Единствени коишто лобираат Македонија да добие датум се десничарите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој вечерва имаше интервју за порталот Економски Лидер, се осврна и на една ситуација којашто не се коментира во...

Македонија 29.09.19 | 18:23

Ќе направиме сè што е во наша моќ, ќе лобираме сестринските партии да ни помогнат за дa добиеме датум

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека ќе испрати писмо до Европската Народна Партија во кое ќе побара помош од сестринските партии за Македонија да...

Македонија 04.06.19 | 21:54

Мицкоски во Берлин на конференција организирана од Конрад Аденауер Штифтунг и владејачката партија ЦДУ

Претседателот на  ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е во посета на Берлин и учествува на на програмската конференција организирана од Конрад Аденауер Штифтунг и владеачката...

Македонија 04.06.19 | 16:56

ВМРО-ДПМНЕ лобира за датум: Нашата влада ќе го надополни пропуштеното во евроинтеграциите

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ составена од потпретседaтелот Александар Николоски, членот на извешниот комитет Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски денес...

Македонија 03.06.19 | 17:30

Дол: Ме радува силата на ВМРО-ДПМНЕ, очекувам победа парламентарните избори

Претседателот на Евроспката народна партија Жозеф Дол ги информираше делегатите за резултатите на ЕНП за изборите за Европскиот парламент и за резултатите од претседателските...

Македонија 20.03.19 | 18:25

Николоски од Брисел: Силна поддршка од ЕПП за Гордана Силјановска Давкова

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП каде...

Македонија 20.03.19 | 17:53

Мицкоски со професорката и идна претседателка на Република Македонија на политичкото собрание на ЕНП

Со професорката и идна претседателка на Република Македонија на политичкото собрание на Европската народна партија. За интересите на граѓаните, за правдата и иднината,...

Македонија 23.02.19 | 12:38

Македонија се соочува со епидемија од непотизам, политичко насилство, прогон

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев имаше обраќање пред парламентарците на парламентарното собрание на ОБСЕ за време на зимската сесија во Виена, како и посебно...

Македонија 04.02.19 | 17:03

Започна политичкото собрание на ЕНП

Запона политичкото собрание на Европската народна партија во Брисел. ВМРО-ДПМНЕ, која е член на ЕХП, на собранието ја претставуваат претседателот Христијан Мицкоски и...