Ознака: енис барди
Фудбал 11.11.20 | 12:55

Голем хендикеп: Против Грузија без Енис Барди

Енис Барди, играчот на шпански Леванте, поради повреда ќе го пропуши натпреварот со Грузија во Тбилиси. Покрај Барди, во Тбилиси не отпатуваа Кире Ристевски и Крсте Велкоски....

Фудбал 29.10.20 | 17:34

Секоја чест за ова момче: Барди вели дека е Албанец но оти со гордост игра за Македонија

Енис Барди   проговори за односите во репрезентацијата на Македонија и за шансата за пласман на ЕП  во пресрет на клучниот дуел со Грузија за пласман на ЕВРО 2021. „Јас...

Спорт 03.07.20 | 11:17

Барди потпишува за Арсенал?

Информациите кои доаѓаат од Шпанија говорат дека македонскиот репрезентатицец Енис Барди во следните неколку дена ќе потпише за Арсенал. Добрите игри го натераа англискиот...

Фудбал 08.10.19 | 10:12

Mакедонија без Барди против Словенија и Полска

Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската А репрезентација за натпреварите против Словенија (10. октомври) и Полска (13. октомври) од квалификациите...

Фудбал 12.05.19 | 20:33

Голот на Барди му обезбеди опстанок на Леванте

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди денеска е јунак на Леванте откако на важниот натпревар против Џирона го даде победничкиот гол, за 1-2 и на својот тим му обезбеди...

Фудбал 04.05.19 | 17:22

Барди по седум месеци пауза даде гол во Ла Лига

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди, по пауза од седум месеци денеска постигна погодок во Ла Лига. Тој беше стрелец на последниот четврти гол во триумфот...

Фудбал 25.03.19 | 06:35

Барди ни донесе голем бод против Словенија

Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1. Селекцијата на Игор Ангеловски...