Ознака: енис барди
Фудбал 04.09.21 | 19:34

Барди: Оваа Македонија е гладнa за успеси, имаме многу што да дадеме!

Енис Барди денеска се појави покрај селекторот Благоја Милевски на средбата со новинарите пред дуелот против Исланд во 5. коло од квалификациите за мундијалот во 2022...

Фудбал 28.06.21 | 23:43

Леванте го продава Енис Барди?

Како што наведува „Супер Спорт“, шпанскиот фудбалски клуб Леванте ќе мора да добие нешто повеќе од 16 милиони евра за да ја покрие загубата и финансиските проблеми а...

Фудбал 21.06.21 | 21:14

Барди: Пандев ќе ни фали секогаш, тој е најголемиот играч во историјата на македонскиот фудбал

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Енис Барди, рече дека Пандев многу ќе недостига во иднина. Цел живот ќе ни биде во глава ова ЕП. Искуство што го стекнавме...

Фудбал 13.06.21 | 20:55

Барди: Малку ни фалеше за да бидеме поопасни во нападот

Македонија не успеа да ја воспостави напад против Австрија, немаше доволно креација во нападите, противникот ги искористи своите шанси и победи, разочаран е еден од...

Фудбал 13.06.21 | 15:41

Барди: Верувам дека сите ќе видат колку е добар фудбалот во нашата земја

Фудбалерот за врска во македонската репрезентација Енис Барди, за официјалната веб-страница на УЕФА изрази уверување за добар настап на на ЕВРО 2020. – Се чинеше дека...

Фудбал 09.06.21 | 13:21

Барди: Потребна е добра анализа на Австрија

Репрезентативецот Енис Барди пред првиот меч со Австрија вели дека многу работи ќе зависат од нас и оти потребна е добра анализа на противникот. Зависи од нас, како ние...

Фудбал 06.06.21 | 09:33

Барди: Благодарам за поддршката, се гледаме на Европско

Фудбалерот на македонската репрезентација, Енис Барди, преку социјалните мрежи се заблагодари на сите кои му даваа поддршка изминатиот период кога беше во изолација...

Фудбал 05.06.21 | 18:02

Игор Ангеловски: Добредојде дома Енис Барди!

„Добредојде дома Енис Барди“, објави селекторот Игор Ангеловски на социјалните мрежи. Барди кој е важна алка во синџирот на Ангеловски, веќе не е позитивен на коронавирус,...

Фудбал 05.06.21 | 16:18

Енис Барди е негативен на Ковид и без проблеми ќе патува на ЕУРО

Македонската фудбалска репрезентација доби одлична вест пред патувањето за Букурешт на Европското првенство. Како што официјално потврдуваат од ФФМ, Енис Барди е негативен...

Фудбал 03.06.21 | 21:25

И вториот тест на Ковид-19 на Енис Барди е позитивен

И вториот тест на Ковид-19 на Енис Барди е позитивен. Тој денеска одново се тестираше, но и тој се покажа како позитивен. Барди и натаму се наоѓа во карантин во хотелот...

Фудбал 03.06.21 | 13:42

Добра вест: Барди изглегува од изолација, ќе игра на ЕП

Селекторот Ангеловски проговори за здравствената состојба на Енис Барди кој е позитивен на корона. Денеска му истекува периодот за изолација на Барди и веднаш ќе може...

Фудбал 31.05.21 | 14:00

Добра вест: Барди ја победи короната, се враќа во репрезентацијата

Единствениот од 26-те повикани македонски фудбалери за настап на Европското првенство кој имаше позитивен тест на коронавирус, Енис Барди, наскоро ќе се приклучи на...

Фудбал 27.05.21 | 09:33

Мрме: Цела репрезентација е со Барди, тоа да биде последната лоша вест

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ги започна подготовките за историскиот настап на Европското првенство. Избраниците на Игор Ангеловски тренираа на...

Фудбал 26.05.21 | 15:14

Проблеми за Македонија: Репрезентативец позитивен на коронавирус

Репрезентативецот Енис Барди доби позитивен тест на Ковид-19 и се наоѓа во изолација во тимската база на македонската фудбалска репрезентација. Тој е без симптоми и...

Вести 06.04.21 | 22:17

Барди обвинет за фалсификат возачка

Македонскиот репрезентативец Енис Барди вчера имал проблем со шпанската полиција во Валенсија. Тој со неговото возило „Порше Панамера“ бил запрен од сообраќајната...

Фудбал 03.04.21 | 21:47

Големиот Реал го сака Енис Барди

Најголемиот фудбалски гигант Реал Мадрид тргнува по Енис Барди. Раководството на „кралскиот клуб“ нуди 40 милиони евра за македонскиот репрезентативец и член на Леванте,...

Фудбал 28.03.21 | 19:56

Со голот на Барди Македонија поведе во седмата минута

Со голот на Барди Македонија поведе пред истекот на седмата минута. Киксот на голманот на Вихел, Барди го казни со погодок и ѝ донесе на Македонија водство од 1:0. Одличен...

Фудбал 12.11.20 | 21:14

Победа и за едно момче што лежи во кревет – Енис Барди

Игор Ангеловски славеше со фудбалерите кои ја забележаа голема победа во Тбилиси, но на прес-конференцијата не ги заборави ниту оние кои не можеа да настапат за Македонија...

Фудбал 11.11.20 | 12:55

Голем хендикеп: Против Грузија без Енис Барди

Енис Барди, играчот на шпански Леванте, поради повреда ќе го пропуши натпреварот со Грузија во Тбилиси. Покрај Барди, во Тбилиси не отпатуваа Кире Ристевски и Крсте Велкоски....

Фудбал 29.10.20 | 17:34

Секоја чест за ова момче: Барди вели дека е Албанец но оти со гордост игра за Македонија

Енис Барди   проговори за односите во репрезентацијата на Македонија и за шансата за пласман на ЕП  во пресрет на клучниот дуел со Грузија за пласман на ЕВРО 2021. „Јас...