Ознака: емилијано сала
Фудбал 28.01.19 | 20:02

Нуркачите ја започнуваат потрагата по Сала и исчезнатиот авион

Специјални нуркачки екипи наскоро ќе почнат потрага по фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала и пилотот на исчезнатиот авион во водите кај Каналските Острови, објавија...

Фудбал 28.01.19 | 11:43

Нант ги бара парите за Сала, Кардиф ќе ги тужи неговите менаџери

Трагедијата со исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала може да го промени фудбалот. Напаѓачот премина од француски Нант во Кардиф, но авионот со кој...

Фудбал 27.01.19 | 23:47

Објавени имињата и сумите на фудбалерите кои донираа 220.000 фунти за Сала

Цела фудбалска јавност се крена на нозе со цел да продолжи потрагата по Аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала откако исчезна неговиот авион со кој се враќаше за Кардиф. Потрагата...

Фудбал 27.01.19 | 09:48

Семејството на Сала: Меси, ти благодариме за помошта!

Аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала уште не е пронајден, откако на почетокот на неделата исчезна неговиот авион, кој патуваше од Франција кон Англија. Сала се враќаше...

Фудбал 24.01.19 | 21:56

Ворис неутешен, но никој не можеше да ги задржи солзите на говорот на Халилхоџиќ

Веста дека потрагата по Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон е прекината, практично значи дека фудбалскиот свет бавно и мачно ја прифаќа веста за трагичниот крај...

Фудбал 24.01.19 | 17:11

Веќе не се трага по Сала

Потрагата по фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала и пилотот Дејвид Еботсон беше прекината. Од полицијата на островот Гернзи соопштија дека операцијата била прекината...

Фудбал 24.01.19 | 10:14

Замрзнување на крилата можна причина за исчезнувањето на авионот на Сала

Експерти за воздухопловство веруваат дека замрзнување на крилата на приватниот авион со кој патуваше аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала е можна причина за исчезнување...

Калеидоскоп 23.01.19 | 20:50

Се „чекирал“ на аеродромот во Нант: Ова е пилотот кој го управувал авионот на Сала

Исчезнувањето на авионот во кој леташе новиот фудбалер на Кардфи, Емилијано Сала е главна вест на Островот, а речиси и никој да не го спомена пилотот кој го управувал...

Фудбал 23.01.19 | 11:02

Последната порака на Сала: Авионот ќе се сруши секој момент, се плашам

Британски и француските служби и денеска продолжуваат со потрагата по Емилијано Сала и покрај малата веројатност да преживеал по падот на авионот на пат од Нант кон...

Фудбал 22.01.19 | 22:49

Сала нема шанси да преживеал, пронајдени делови од авионот

Британската крајбрежна стража ја прекина потрагата по малиот авион во кој синоќа исчезна фудбалерот Емилијано Сала. За жал, судските истражители ја потврдуваат вистината...

Фудбал 22.01.19 | 19:36

Сала се плашел пред кобниот лет, авионот три пати не успевал да полета!

Потрагата на властите по исчезнатиот авион во кој се наоѓаше и новиот фудбалер на Кардиф, Емилијано Сала, засега не вродува со плод, со што продолжува мистеријата околу...

Фудбал 22.01.19 | 12:11

Авионот со најскапото засилување на Кардиф исчезна од радарот

Приватен авион со аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала исчезна од радарот на патувањето од Нант до Кардиф. Според француски „Екип“ тој исчезнал во понеделникот вечерта,...