Ознака: Емил Димитриев
Македонија 18.10.21 | 11:32

Народот никогаш не греши – порача поранешниот премиер

Поранешниот технички премиер на Македонија, Емил Димитриев на свoјот Фејсбук профил ја честиташе победата на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори праќајќи интересна порака. Народот...

Македонија 06.03.21 | 09:03

Димитриев: Две третини од наредбите за ПИМ-мерки завршуваат без обвинение

Поранешниот премиер и пратеник, член на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, во вчерашната дебата на „360 степени“ на „Алсат“ тема реформите во безбедносно-разузнавачкиот сектор...

Македонија 05.02.21 | 12:44

Димитриев: ВМРО-ДПМНЕ беше најголем губитник од настаните од 27 април

За собраниските настани денеска сведочеше поранешниот технички премиер Емил Димитриев. Тој истакна дека како генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ немало одлука за поддршка...

Македонија 30.12.20 | 09:41

Димитриев: Скандалозно и очекувано НАТО не му дава сертификат на македонскиот кандидат за воен претставник

Како скандалозно и очекувано, го коментира поранешниот премиер и пратеник Емил Димитриев тоа што веќе една година НАТО не му дава безбедносен сертификат на кандидатот...

Македонија 10.07.20 | 16:47

Димитриев: Сите што сакаат да се дел од промените, својот глас треба да го дадат за Коалицијата Обнова на Македонија

Изборите се денот кога Вие со својот глас влијаете на иднината. По изборите секој активизам, пример: протести, искажано мислење на социјалните мрежи, на улица итн. е со...

Скопје 30.03.20 | 22:31

Димитриев: Оние што денес се гордеат со мобилната болница, во 2012 кога ја набавивме ја критикуваа

На местото на поранешниот студентски дом „Медицинар“, во близина на Инфективната клиника, при крај е поставувањето на полската болница, која треба да го надополни...

Твитови 03.01.20 | 19:17

Емил Димитриев беше похаризматичен

Технички премиер Емил Димитриевски VS технички премиер Оливер Спасовски Емил Димитриев беше по харизматичен. — Миле Паника (@Mile_Panika) January 3, 2020

Македонија 26.12.19 | 13:05

Процедурата различно се чита: Дали ако на 3 јануари Заев се повлече, избори мора да има?

Со наближувањето на терминот за формирање на техничката влада се вратија сеќавањата на 2016 година кога овој формат првпат беше воспоставен како резултат на договорот...

Македонија 19.12.19 | 13:56

Димитриев: Поднесовме измени на законот за одбрана, но без промена на името на АРМ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев изјави дека неговата пратеничка група денеска поднела измени на Законот за одбрана, ист идентичен со оној што е предложен од...

Економија 11.12.19 | 17:06

Димитриев: Новата фабрика „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип е инвестиција донесена од ВМРО-ДПМНЕ

На огромно задоволство на сите жители од Општина Пробиштип денеска сме сведоци на започнување со работа на новата фабрика Кранфилд фаундри. Оваа инвестиција во Република...

Македонија 22.05.19 | 14:24

Димитриев: Потребен е сеопфатен пристап во реформите во безбедноста

Реформите во областа на безбедноста и разузнувањето се еден од клучните приоритети на Република Македонија за наше членство во Европската Унија и НАТО, од една страна,...

Македонија 12.05.19 | 21:55

Димитриев: Во извештајот од Брисел ќе има забелешки за безбедносниот сектор

Има година дена откако е донесен Законот за следење на комуникации во кој се регулирани две најважни работи за надзорот, а тоа е експертска поддршка во работата на надлежната...

Македонија 24.03.19 | 12:36

Емил Димитриев: Оваа Влада разочарува многу побргу од вообичаеното

Поранешниот премиер, а сегашен пратеник, Емил Димитриев, во интервју за „Независен весник“   говори за интегритетот на интелектуалците,  новата оперативно-техничка...

Македонија 22.03.19 | 19:37

Димитриев: Дали 188 граѓани се следени со судски налог

Треба да видиме дали сите тие 188 телефонски броеви се следени врз основа на судски налог, изјави денеска претседателот на Комисијата за надзор на спроведувањето на мерките...

Македонија 24.01.19 | 14:23

Димитриев: Одлука за претседателскиот кандидат ќе донесат делегатите на Конвенцијата

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев не сакаше да коментира дали ја поддржува кандидатирата на неговиот колега, пратеникот Влатко Ѓорчев, за претседател на Република...