Ознака: Елми Азири
Македонија 11.11.21 | 10:54

Азири: Очекуваме денеска да се изгласа недоверба на Владата

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири, пред да влезе во Собранието изјави дека очекува денеска да се изгласа недоверба на Владата. На прашање за тоа дали...

Македонија 22.10.21 | 22:36

Азири: Прашање на денови е кога ќе има ново владино мнозинство

Елми Азири од коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтернатива во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека доколку кандидадите за градоначалници од владините...

Македонија 22.10.21 | 22:27

Азири: Изборите се одржаа под притисок и уцени, сепак нашите резултати се добри

Изборите на 17 октомври, според високиот функционер на Алијанса за Албанците, Елми Азири, се одржале под бројни притисоци и уцени. Тој во емисијата „360 степени“ што се...

Македонија 20.09.21 | 16:45

Азири: За заштитник на криминалот како Заев, изгорените тетовци се банална работа

Четиринаесет граѓани на Тетово изгореа живи, а за Зоран Заев ова е банална работа! Зошто тој не ги прифаќа поднесените оставки? Со тоа потврдува дека фотелјата и негова...

Македонија 10.12.20 | 08:33

Азири: Широка влада е неизбежна

Потпретседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Елми Азири вели дека формирањето широка влада е неизбежно. Тој во емисијата „Ентер“ на телевизија Шења појасни...

Македонија 09.12.20 | 23:15

Азири: Формирањето широка влада е неизбежно

Потпретседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Елми Азири вели дека формирањето широка влада е неизбежно. Тој во емисијата „Ентер“ на телевизија Шења појасни...

Македонија 13.08.19 | 14:59

Алијанса за Албанците: Што побрзо да се случат предвремени парламентарни избори

Специјалното јавно обвинителство беше последната надеж во државата дека еднаш засекогаш ќе почне судството да се дели од политиката и ќе биде професионално тело кое...

Македонија 10.01.19 | 21:23

Азири потврди дека Заев прифатил сѐ само да се смени името

Вчера во дебатна емисија на 1ТВ гостуваа претставници на БЕСА и Алијанса при што говореа за барањата кои ги доставиле до премиерот Зоран Заев. Елми Азири, потпретседател...