Ознака: Елизабета Јосифовска
Македонија 03.01.20 | 11:53

Јосифовска: Јанева бараше Камчев и Мијалков да платат штета и да не одат во затвор

Обвинителката Елизабета Jосифовска, на денешното рочиште за случајот „Рекет“ изјави дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева планирала Орце Камчев...

Македонија 03.01.20 | 11:01

Јосифовска ги слушала разговорите на Латас и на Ивона

Адвокатата Ирена Фрчкоска ја запраша обвинителката Јосифовска на кои случаи работела додека била во Специјалното јавно обвинителство. Таа рече дека таа најмногу го...

Македонија 03.01.20 | 10:47

Јосифовска: Морав да го потпишам документот за враќање на пасошот на Камчев бидејќи така нареди Јанева

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ сведочеше обвинителката Елизабета Јосифовска. Таа пред судот истакна дека од 2015 до 2018 година била во СЈО и била заменик на...

Македонија 03.01.20 | 09:36

Обвинителката Јосифовска денеска ќе сведочи за „Рекет“

Поранешна заменичка на осомничената Катица Јанева, обвинителката Елизабета Јосифовска, денеска треба да сведочи за случајот „Рекет“. Јосифовска се спомнува во видео-снимките...