Ознака: Елизабет Харли
Естрада 18.08.21 | 12:33

Годините се само бројка кога си на своето среќно место: Елизабет Харли ужива на сонце во бикини

Елизабет Харли, го минува најдоброто лето во нејзиниот живот. Британската актерка, на Инстаграм објави фотографија оид себе како ужива на сонце. Облечена во тиркизно...

Естрада 22.06.21 | 13:57

Елизабет Харли и на 56 години позира топлес и изгледа како божица

Британската актерка и манекенка Елизабет Харли (56) објави разголена фотографија на која позирала топлес, a градите делумно ги покрила со проѕирна наметка. Единствено...

Естрада 12.03.21 | 10:28

Елизабет Харли требало да глуми во серијата „Сплетки“, но била премнoгу убава за да му биде девојка на Родни

Британската актерка, Елизабет Харли, била одбиена за улога во светски познатата хумористична серија „Сплетки“ (Only Fools and Horses). Причината за одбивањето на Харли било...

Естрада 27.01.21 | 09:40

Прекрасна и на 55 години: Елизабет Харли позира топлес на снегот

Британската актерка и топ-модел, Елизабет Харли, покажа дека и на 55-годишна возраст изгледа неверајатно. Елизабет позираше топлес на снегот, а на себе има само капут...

Калеидоскоп 30.03.20 | 23:35

Eдна од најубавите жени во светот се досадува во карантин

И славните личности периодов се справуваат со изолацијата поради корона-пандемијата и се борат со здодевноста… Но, британскиот секс-симбол Елизабет Харли не ги заборава...

Калеидоскоп 08.12.18 | 15:32

Како авион е: Актерката има 53 години, но кога ќе се разголи и нема рамна!

Една од најубавите жени на светот, актерката Елизабет Харли има 53 години и тело на тинејџерка! На неа никој не и верува дека е во 6 деценија, а сето тоа поради тоа што актерката...