Ознака: Ели Панова
Македонија 25.12.21 | 13:50

Панова: Ковачевски и новата гарнитура што треба да ја замени оваа во заминување не можат да понудат ништо повеќе од гол популизам

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ели Панова, на денешната панел-дискусија насловена „Исти луѓе – исти вредности” зборуваше за начинот на функционирање на новата...

Македонија 12.12.21 | 14:57

Ели Панова: Kадрите на ВМРО-ДПМНЕ за краток период покажаа дека добро се справуваат со проблемите, исто ќе биде кога власта ќе ја преземеме и на државно ниво

ВМРО-ДПМНЕ ќе се проширува со нови кадри кои меѓу другото ќе ги решаваат проблемите и предизвиците во кои се наоѓа државата, рече пратеничката Ели Панова на вклучувањето...

Македонија 08.11.21 | 10:20

Панова: Судскиот совет да ги почитува законите според кои Иван Џолев не смее да биде избран за ВД на Основен Кривичен Суд

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува членовите на судскиот совет да го почитуваат Уставот и интересот на граѓаните на Република Македонија, а не политичките притисоци кога денес...

Македонија 27.07.21 | 12:47

Панова: ВМРО-ДПМНЕ го предлага проектот „Мој данок, мој проект за мојата општина“

Само минатата година според завршната сметка на државата која опфаќа средства уплатени на име данок на имот на пример Градот Скопје собрал 726,224,243.00 денари, односно 12...

Македонија 23.05.21 | 14:40

ВМРО-ДПМНЕ: Запустени населени места, никаква сигурност за живот

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ вчера и денеска продолжуваат со акцијата „Пратениците со народот“, посетени голем број на населени места и остварени средби со стотици граѓани...

Македонија 28.04.21 | 12:40

Навистина ќе се случи Македонска пролет: Оној кој владее со сила, ќе падне од надеж

За пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ели Панова aктуелните случувања во Македонија се забрзан пат кон дното на оваа власт. Зборувајќи за протестот одржан во неделата, кој беше...

Македонија 20.04.21 | 15:13

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против пратениците со скафандери и спикерот Џафери

Македонија мора да биде држава во која што законите и Уставот важат подеднакво за сите. Поради основано сомневање за прекршување на Кривичниот законик, а особено во...

Македонија 10.04.21 | 12:45

Панова до Филипче: Ефикасни сте министре единствено во пребројување на починатите, континуирана е единствено Вашата борба за провизии

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова на протестот пред Министерството за здравство упати остри критики за работата на Министерот за здравство Венко Филипче. Јас...

Македонија 09.03.21 | 12:40

Ели Панова: Власта нуди закони со европско знаменце или по скратена постапка само кога некаде гори

Ели Панова, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска дебата за измените на Законот за финансирање на единиците од локалната самоуправа рече дека „власта нуди...

Македонија 03.12.20 | 15:11

Сите самохрани родители ќе добијат помош, прифатени амандманите на ВМРО-ДПМНЕ

Трите амандмани на Предлог законот за финансиска поддршка на граѓаните поденесени од пратениците Ели Панова и Тимчо Муцунски беа прифатени. Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 01.11.20 | 15:18

За да се реши проблем во Македонија, нужно е некому да му пукне филмот

Пратеничката Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ реагира во врска со вчерашните апели од струмичката болница за набавка на амбулантно возило. Како што вели, нема да навлегува во...

Македонија 16.09.20 | 15:07

Владата да ја повлече одлуката за враќање на родителите на работа, додека не обезбеди услови во градинките и училиштата

Со последната одлука на владата да ги врати сите родители на работа, без притоа да обезбеди услови за згрижување на децата до 10 години, испраќа порака дека децата и нивната...

Македонија 15.09.20 | 13:22

Панова: Владата отсутна од реалноста, турка „нормалност” без решение за згрижување на децата од 6 до 10 години

Насилството на власта врз граѓаните е безмилосно. Некоординираноста создава небулозни состојби кои што на родителите на децата од предучилишна и возраст од 6 до 10 години,...

Македонија 21.08.20 | 18:24

Панова до Џафери: Дали Заев ви се извини или сите навреди ги голтнавте?

Изборот на претседател на Собранието е договор за продолжување на криминалот и корупцијата, бидејќи самото одолговлекување на изборот на претседател покажа дека во...