Ознака: елена велевска
Естрада 19.11.20 | 20:00

Велевска: Само што се запознавме

Кон почетокот на годинава фолк пејачката Елена Велевска јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот...

Естрада 15.04.20 | 22:12

Велевска: Вистинските верници се плашат само од Бог, не од вирус

Престанете да не држите во страв, порача фолк-пејачката Елена Велевска преку „Фејсбук“, додавајќи дека вистинските верници се плаѓат само од бог, не од вирус. Ние сме...

Естрада 26.02.20 | 21:59

Сопругот на Елена Велеска: Таа има здравствени нарушувања и е опасна за околината, децата ќе ги земам јас

Марјан Мирчески, сопругот на една од нашите најпознати фолк пејачки, Елена Велеска потврдува дека тој и Елена се разведуваат, овој пат дефинитивно и без можност за предомислување....

Естрада 24.02.20 | 15:03

„Не успеав да го спасам бракот“: Елена Велевска сепак се разведува

Фолк пејачката Елена Велевска се разведува и покрај обидите да го спаси бракот. Таа веста за разделбата ја потврдува за естрадниот магазин „Бекстејџ’“, а причините...

Естрада 11.09.19 | 21:49

Елена Велевска заработувала многу пари, срам ѝ било да каже колку

Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници во нејзиниот приватен живот. Никогаш...

Естрада 08.08.19 | 22:19

Елена Велеска: Не се разведувам, со Маријан и децата одиме на одмор

Фолк-пејачката Елена Велевска, сепак, не се разведува од сопругот Маријан. Таа од охридските плажи преку естрадниот тв-магазин „Бекстејџ“ порача дека времето ќе ја...

Естрада 12.05.19 | 17:27

Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!

Фолкерката Елена Велевска откако се појави во јавноста постојано ја следат скандали! Така е затоа што важи за јавна личност која нема проблем кога се пишува за неа, нејзиното...

Естрада 10.05.19 | 11:48

Елена Велевска има ново момче

Елена Велевска има новo момче и тоа богат нашинец кој што живее во Америка, а го запознала зимава додека беше на турнеја таму, тврди естрадниот магазин „Ексклузив“. Наводно,...

Естрада 23.04.19 | 12:43

Дури ко ќе сме в гроб како Тоше нè почитуваат

Македонската дијаспора од Австралија деновиве масовно повикува на бојкот на концертите на Елена Велевска закажани за мај и јуни. На „Фејсбук“ страницата „Македонска...

Естрада 06.03.19 | 12:25

Елена Велевска сепак се разведува?

По се изгледа навистина е крај со бракот на популарната фолк-пејачка Елена Велевска. Велевска не е повеќе со сопругот Марјан, со кого беше во брак десетина години, дознава...

Естрада 20.01.19 | 12:38

Елена Велевска со патриотска порака од турнејата во САД: Господе прости им, не знаат што прват

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска беше на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапуваше во многу градови низ „ветената земја“. Пеејќи...