Ознака: ел чека
Македонија 17.07.19 | 13:23

Заев му порача на Ел Чека: Ќе одговараш!

Овој човек (Ел Чека) не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите. Затоа треба да одговара. Дали за мене има да објави? Нека објави,...

Македонија 17.07.19 | 12:35

Ел Чека му се закани на Ахмети: Ќе те убие албанска крв, Антиќу!

Во последната „бомба“ што ја објавува на Фејсбук, Ел Чека директно се заканува на животот на Али Ахмети, кого го обвинува дека е УДБАШ. Али Ахмети рече дека прислушуваните...

Македонија 17.07.19 | 08:21

Тресејќи се, Ахмети го прашува Ел Чека: Зошто нема бомби и за СДСМ и за ВМРО?

Претседателот на ДУИ Али Ахмети во ретко емотивен говор одржан на изборот на оретседател на сарајскиот огранок зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека. Ахмети...

Македонија 15.07.19 | 15:02

Беса ќе излезе на протести

Опозициската Беса не се изјасни дали го прифаќаа повикот на Ел Чека во петок да им се придружи на повикот за протест против Владата. Оттаму велат дека тие се за протести...

Македонија 15.07.19 | 08:35

Братот на Али Ахмети и Муса Џафери го местат тендерот за ТЕЦ Осломеј и го делат ќарот

Ел Чека синоќа објави нова аудиобомба, во која се зборува како се мecтaт тендери меѓу функционери на ДУИ. Фекри Ахмети (брат на Али Ахмети) и Муса Џафери во телефонски разговор...

Македонија 14.07.19 | 15:31

Нова „бомба“ на Ел Чека: Фатмир Бесими му купува на Дехари кошули со пари од ИПА фондови

Фатмир Бесими како шеф за Евроинтеграции му купува облека на градоначланикот на Кичево, Фатмир Дехари со пари од ИПА фондови на Европската унија, објавува Вечер во новата...

Македонија 14.07.19 | 09:19

Дали Телма ќе прдолжи со истиот жар да истражува за Нешковски во име на вистината?

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој претходно ја повика телевизијата Канал 5 да ги искористи блиските релации со Владата и во име на вистината да истражува за убиството...

Македонија 13.07.19 | 19:06

Ел чека пак се јави: Ги кани Села и Касами на протест на 26 јули пред влада

Ел Чека на еден од неговите Фејсбук профили сподели повик за протест пред влада на 26 јули упатен до лидерите на албанските опозициски партии Зијадин Села и Билал Касами,...

Македонија 13.07.19 | 11:08

Зајче, кога ќе бараш САД да ме апсат, осигурај се дека зборуваш со Трамп

Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат, бидејќи им ги вадам на виделина нивните нивните злосторства и криминали кои ги имаат направено овие главните во...

Македонија 11.07.19 | 10:00

Спасовски сигурен нема да има „Куманово среде Скопје“

Безбедносната состојба е стабилна, мирна и нема никакви индиции за нарушување на целата територија на државата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски...

Македонија 09.07.19 | 12:38

Или меѓународна истрага за Куманово или очекувај уште едно Куманово на сред Скопје

Зоран Заев, имам една порака која треба да ти ја пишам тебе и на сите оние околу тебе. Порака која не само што ќе го падне вашиот задник од фотелјата ако продолжеш така,...

Црна хроника 27.06.19 | 14:19

МВР: Братот на Ел Чека не е приведен

Министерството за внатрешни работи во изјава за „Порталб.мк“ ги демантираше пишувањата во медиумите дека братот на „Ел Чека“, Блерим Ахмети, бил приведен денеска. –...

Црна хроника 25.06.19 | 11:06

Поднесено обвинение против Ел Чека!

Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по...

Македонија 24.06.19 | 22:11

Таткото на Ел Чека тврди дека „бомбите“ не се од директорот на Агенцијата за разузнавање

Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, во разговор за ТВ 21 вели дека аудио снимките кои се главно насочени против функционери на ДУИ, неговиот...

Македонија 13.06.19 | 10:29

Исен Салиу: Во ДУИ почна да работи „метлата“ откако беа објавени бомбите на Ел Чека

Во ДУИ започна процес за промена на раководните органи иако нејзините челници одбиваат да го употребат популарниот термин „метла” смета новинарот Исен Салиу и уредник...

Македонија 07.06.19 | 08:32

Бомбашот Ел Чека и разузнавачот на Пендаровски Еролд Муслиу соселани

„Бомбашот“ од Чикаго Ел Чека и новиот директор на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу се соселани пренесува ТВ 21 во репортажа снимена во кичевското село Туин. Во...

Македонија 06.06.19 | 13:15

СЈО: Бомбите на Ел Чека не се од СЈО

Специјалното јавно обвинителство во врска со написите објавени во дел од медиумите и различните толкувања на вчерашната изјава на специјалната јавна обвинителка денеска преку...

Македонија 06.06.19 | 12:25

ЕУ: Не сакаме да ги коментираме новите прислушкувани разговори

Eвропската унија не сака да ги коментира новите прислушувани разговори кои се појавија во јавноста. Оттаму велат дека властите сепак преземаат дејствија во врска со...

Македонија 05.06.19 | 15:32

Ахмети не ги слуша „бомбите”, бара надлежните да спроведат истрага

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска изјави дека ниту ги слушал, ниту има намера да ги слуша прислушуваните разговори што беа објавени на Фејсбук профилот „Ел Чека”. Ахмети...

Македонија 05.06.19 | 11:21

Јанева: Дел од бомбите на Ел Чека ги има и СЈО, не можам да гарантирам дека не се од кај нас

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека ги слушаат бомбите кои ги објавува Ел Чека, но вели дека моментално ги анализираат. Тоа го анализираат информатичарите,...