Ознака: ел чека
Македонија 16.09.19 | 08:41

ДУИ нема криминал, ако имаше, кој ќе нè поштедеше?

Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Али Ахмети, на изборното собрание на партискиот огранок во Чаир, им кажа на своите сопартијци да не се грижат за бомбите на Ел Чека. Постоеше...

Македонија 16.09.19 | 08:14

Али Ахмети: Тоа што објавува Ел Чека се само мали меурчиња – не занимавајте се со него

Претседателот на ДУИ Али Ахмети на изборното собрание во Чаир зборуваше и за бомбите што ги објавува Шеќерим Ахмети – Ел Чека. Тој ги нарече празни нешта и ги повика...

Македонија 12.09.19 | 12:31

Братот на Ел Чека повика на протест на 14 септември

Блерим Ахмеди, братот на „Ел Чека“, кој неколкупати ги водеше протестите во изјава за весникот „Лајм“, ги поканува Албанците повторно да се приклучат на протестот,...

Македонија 06.09.19 | 13:40

Ел Чека: Фато, Катица рекетираше преку Боки 13, а ти директно

Не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно, пишува кичевецот познат под псевдонимот Ел Чека, обраќајќи ѝ се преку „Фејсбук“ на специјалната...

Македонија 22.08.19 | 22:24

Ахмети ќе го изгори Заев: Бомбите на Ел Чека потекнуваат од Скопје

Во врска со албанскиот фактор, Героски смета дека Али Ахмети ќе го повтори гамбитот, односно она што го направи со Никола Груевски. Кој е виновен што Никола Груевски...

Македонија 12.08.19 | 14:02

Ел Чека: Фатиме, не верувам дека си го заборавила моментот со сината чанта!

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија и статус во кои се споменува извесен...

Македонија 12.08.19 | 07:55

Аудио бомба на Ел Чека за Монструм: СЈО ги ослободи убијците?!

На социјалната мрежа Фејсбук, кичевчанецот Ел Чека објави 8 минутен разговор ,,бoмба”, која потврдува дека обвинeтите во случајот кој го превзеде СЈО кои претходно беа...

Македонија 10.08.19 | 08:14

Ел Чека со нова бомба: Фатиме не е ништо поразлична од Катица!

Кичевецот со прекар Ел Чека кој објавува бомби од Чикаго тврди дека обвинителката Фатиме Фетаи е инволвирана во корупциски скандал и не е различна од Катица Јанева. „Поминаа...

Македонија 01.08.19 | 14:06

Ел Чека со нова бомба: Градоначалникот на општината има еден предмет кај тој судијата и треба да му ја вработиме ќерката

Ел Чека објаби нови бомби во кои се слушаат гласовите на координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, и на Муса Џафери, кои разговараат за вработување партиски...

Црна хроника 27.07.19 | 12:58

МВР апелира да се пријават и други физички напади од протестот за Ел Чека, досега е пријавен само еден

Во текот на вчерашниот протест за Ел Чека беа повредени неговиот брат и мајка, а МВР апелираше да се пријават и други случаи на насилство. Министерството за внатрешни...

Македонија 26.07.19 | 20:45

Али ја допрел неговата 3-годишна внука: Ел Чека му се закани на Ахмети!

Кичевчанецот кој на Фејсбук е потпишан како Ел Чека и често објавува „бомби“ за ДУИ, сега испрати порака до лидерот на партијата, Али Ахмети Допревте едно 3-годишно...

Македонија 26.07.19 | 12:28

Лајм: Денес протести во Скопје за бомбите на Ел Чека, повици за масовно учество

Денес, во 14:00 часот на плоштадот Скендербег во Скопје ќе се оддржат антивладини протести организирани од Блерим Ахмеди, братот на Ел Чека, пишува весникот Лајм. Протестите...

Македонија 19.07.19 | 16:19

Мицковски до ДУИ: Како ве брани Заев, сам ќе пушти некоја бомба за себе

Секој пат кога ДУИ е во очај, како сега со криминалов од бомбите за нив, за што цела држава се прави дека не го гледа, се повикуваат на УЧК, борби за права, и слични глупости,...

Македонија 17.07.19 | 22:16

Висок функционер на ДУИ нарачател на атентат врз Ел Чека

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот Лајм. Според овој извор,...

Македонија 17.07.19 | 14:46

Знам кој ти е проблемот, ти пропадна планот за рекетирање и уценување со СЈО

Ел Чека експресно му одговори на премиерот Заев кој денеска од прес конференција побара телефон од кичевецот кој објавува бомби од САД да го праша „чекај бе пријател...

Македонија 17.07.19 | 14:44

ДУИ му спрема атентат на Ел Чека?

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот Лајм. Според овој извор,...

Македонија 17.07.19 | 14:24

Заев: Дајте ми број од Ел Чека да му се јавам

Премиерот Зоран Заев му порача на Ел Чека дека ќе одговара за бомбите кои ги објавува на социјалните мрежи. На прашањето зошто во разговорите во бомбите од Ел Чека има...

Македонија 17.07.19 | 13:23

Заев му порача на Ел Чека: Ќе одговараш!

Овој човек (Ел Чека) не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите. Затоа треба да одговара. Дали за мене има да објави? Нека објави,...

Македонија 17.07.19 | 12:35

Ел Чека му се закани на Ахмети: Ќе те убие албанска крв, Антиќу!

Во последната „бомба“ што ја објавува на Фејсбук, Ел Чека директно се заканува на животот на Али Ахмети, кого го обвинува дека е УДБАШ. Али Ахмети рече дека прислушуваните...

Македонија 17.07.19 | 08:21

Тресејќи се, Ахмети го прашува Ел Чека: Зошто нема бомби и за СДСМ и за ВМРО?

Претседателот на ДУИ Али Ахмети во ретко емотивен говор одржан на изборот на оретседател на сарајскиот огранок зборуваше за „бомбите“ кои ги објавува Ел Чека. Ахмети...