Ознака: Ел Чапо Гузман
Свет 10.06.21 | 20:57

Убавицата на Ел Чапо се изјасни за виновна за трговија со дрога

Сопругата на мексиканскиoт наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман, триесет и едногодишната Ема Корнел Аиспуро  се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и...

Калеидоскоп 07.09.20 | 12:51

Ел Чапо ја обжали казната доживотен затвор

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман (63), попознат како Ел Чапо, ја обжали доживотната казна затвор изречена пред една година, тврдејќи дека судењето било неправедно. Во...

Свет 30.10.19 | 18:12

Синот на Ел Чапо ослободен за да се одбегне крвопролевање

Мексиканските безбедносни сили во Куликан го уапсија синот на Хоакин Ел Чапо Гузман пред неговата куќа, но беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе почнаа...

Свет 11.07.19 | 10:51

Обвинителството бара доживотен затвор за Ел Чапо

Американските државни обвинители побараа доживотна казна за мексиканскиот наркобос Хоакин Гусман, попознат како Ел Чапо, кој беше прогласен за виновен во февруари...

Свет 03.02.19 | 15:06

Ел Чапо ги нарекувал девојчињата за секс „витамини што живот ми значат“

Најголемиот нарко бос на светот Ел Чапо Гузман, кому му се суди во Њујорк имал секс со мали девојчиња, кои ги нарекувал витамини. Сведоците на судењето на Хоакин Ел Чапо...