Ознака: екстази
Црна хроника 09.06.22 | 17:30

Двајца цариници добија по шест години затвор

Двајца од осумте цариниците кои овозможиле шверц на лекови за производство на екстази осудени се на 6 години затвор, а двајца се осудени со условна казна од 6 месеци. Вчера...

Балкан 05.01.22 | 08:46

Матеј бил во бунило од екстази таблетите: Се криел сам од себе во хангар па скокнал во Сава

Нуркачи, полиција, граѓани се уште трагаат по Матеј Периш (27) од Сплит, кој исчезна ноќта на 30 декември. На петтиот ден од потрагата по Матеј Периш (27) од Сплит, кому ноќта...

Црна хроника 24.12.21 | 09:12

Дрогата ја шверцувале како галантерија за мобилни, а од таблетите подоцна се правеле екстази

Откако Министерството за внатрешни работи во вторникот извести за 10 приведени лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори, како резултат...

Балкан 07.02.21 | 18:06

Бебе во тешка состојба откако голтнало екстази кои родителите ги заборавиле од Нова година на маса

Дваесетмесечно бебе беше хоспитализирано во тешка состојба во Пула, Хрватска откако проголтало екстази заборавени на маса. Општинскиот суд привремено им го одзеде...

Црна хроника 14.11.20 | 20:58

Вага и сет за пакување: Кај битолчанец пронајден цел прибор за дрогирање и 6.000 евра

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, по добиена судска наредба, на 14.11.2020...

Балкан 26.09.20 | 23:10

Грчката полиција заплени 500.000 таблети екстази, три лица уапсени

Грчката полиција денес објави дека запленила 500.000 таблети екстази и уапсила три лица, осомничени дека биле поврзани со дрогата. Полициската операција се случи во петокот...

Калеидоскоп 15.08.20 | 22:13

Британската полиција предупреди на опасен екстази со ликот на Доналд Трамп

Британската полиција издаде јавно предупредување до своите граѓани да се држат настрана од таблети екстази со ликот на американскиот претседател Доналд Трамп, бидејќи...

Црна хроника 02.03.20 | 11:05

Скопјанец хоспитализиран откако проголтал повеќе екстази кога го сопрела полиција

Вчера во 17:30 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Здуњската крстосница, полициски службеници ги лишиле од слобода М.Д.(26) од Скопје, А.С.(23) од Пехчево...

Црна хроника 02.03.20 | 10:39

Три лица уапсени откако биле фатени со екстази

Вчера попладне, три лица биле уапсени откако кај нив полицијата пронашла екстази, а едно од лицата ги проголтало таблетите и бил пренесен во гостиварската болница „Ферид...

Калеидоскоп 24.09.19 | 10:24

Нарачале фустан, а добиле 24.000 таблети екстази

Австриска двојка доби 24.000 таблети екстази, иако на интернет нарачала два фустани, соопшти полицијата во градот Линц. Вистинската вредност на „пратката“ е 500.000 евра. На...

Калеидоскоп 24.09.19 | 09:13

Порачале фустан преку интернет, им стигнале екстази

Австриска двојка доби 24.000 таблети екстази, иако на интернет нарачале два фустана, соопшти полицијата во градот Линц. Вистинската вредност на „пратката“ е 500.000 евра. На...

Црна хроника 19.09.19 | 11:01

Падна дилер од Ѓорче Петров

Полициски службеници на СВР Скопје вчера го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со судска наредба, биле...

Балкан 04.09.19 | 12:15

Стрико им дал екстази на внуците од 3 и 6 години, децата во болница

Српската полиција поднесе кривична пријава против П.Д., кој на своите внуци, деца на неговиот брат, им дал опојна дрога. Инцидентот се случил доцна вчеравечер во Нови...

Црна хроника 26.08.19 | 19:23

Полицијата привела три лица со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје

Три лица се приведени со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје. Како што информира полицијата, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк во Скопје...

Црна хроника 16.07.19 | 15:56

Кумановски дилер „падна“ со екстази, прилепски со марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.А. (22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во...

Црна хроника 30.05.19 | 15:50

Ученички од Скопје на екскурзија зеле екстази, завршиле на Токсикологија

Вчера во 12.28 часот во СВР Скопје, од Клиниката за токсикологија било пријавено дека кај нив биле донесени две четиринаесетгодишни ученички од основното училиште од...

Црна хроника 07.03.19 | 10:30

Двајца гевгеличани вчера завршиле во станица, им нашле екстази и кокаин

Вчера попладне во Полициска станица Гевгелија од слобода биле лишени и здржани В.М. (34) и Ј.Р. (39), двајцата од Гевгелија. При преглед на В.М. полициски службеници пронашле...

Црна хроника 10.01.19 | 13:47

Скопјанка и скопјанец фатени со амфетамини и екстази

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога до скопското Јавно обвинителство поднесе кривична...

Свет 27.12.18 | 09:31

Откриена лабораторија за производство на екстази

Московската полиција откри тајна лабораторија во близина на рускиот главен град, во која дневно се произведувале околу 25.000 таблети екстази, изјави денеска портпаролката...

Балкан 24.12.18 | 12:27

Запленети 500 000 таблети екстази кај границата помеѓу Србија и Бугарија

Турскиот весник „Дејли сабах“ објави дека во заедничка акција со српската полиција припадниците на единицата на истанбулската полиција за борба против наркотици...