Ознака: експлицитни фотографии
Црна хроника 13.08.21 | 20:38

За да не објави нејзини експлицитни фотографии му дала на 20-годишен гостиварец златен накит и 70.000 денари

Дваесетгодишно момче од Гостивар уценувало две години постара девојка дека ќе објави нејзини експлицитни фотографии/ Како резултат на заканите, девојката му платила...

Црна хроника 27.01.21 | 10:36

Членови на „Јавна соба“ во потрага по девојката која ја пријавила групата во полиција

Корисници на социјалните мрежи коишто членуваат во групата „Јавна соба“ на Телеграм, ја бараат девојката која во полиција пријавила дека таму се објавуваат фотографии...

Црна хроника 28.01.20 | 13:56

Ја уценувал со фотографии за 200 евра, кривично ќе одговара

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против еден жител на селото Орешани за кривично дело уцена. За лицето на возраст од 22 години постои основано сомнение...

Црна хроника 15.09.19 | 22:02

Експлицитни фотографии причина за инцидентот во Ново Лисиче

Во петокот околу 15 часот во Полициската станица Аеродром, А.Б. (30) од Скопје пријавила дека околу 15 часот во училиште на бул. „Видое Смилевски Бато“ била физички нападната...