Ознака: екологија
Вести 29.11.19 | 14:20

Од понеделник Владата ќе разговара за екологијата

Владата соопшти дека целосно ја разбира реакцијата на граѓаните и граѓанските организации предизвикана од загадувањето на воздухот и ја споделува загриженоста. На...

Свет 07.10.19 | 14:34

Еколошки протести во 60 градови ширум светот

Активисти против климатски промени денеска во 60 градови низ целиот свет го блокираат сообраќајот, банките, министерствата и трговските центри за да предупредат на...

Калеидоскоп 03.09.19 | 15:07

Принцот Хари: Можеме да направиме повеќе за животната средина

Британскиот принц Хари рече дека „никој не е совршен“ и „ние можеме да направиме повеќе“ кога станува збор за проблемите со загадувањето на животната средина. Војводата...

Калеидоскоп 27.07.19 | 10:24

Охрид доби споменик на несовесноста и негрижата за градот

Нова атракција за туристите во Охрид. Споменик на несовесноста и негрижата за градот. Каде се инспекциските служби, владее ли законот во Охрид? Охрид ова не го заслужува! (фото...

Македонија 17.04.19 | 18:18

Силјановска: Моето прво обраќање во Собрание ќе биде на тема екологија

Моето прво обраќање во Собранието на Македонија ќе биде на тема екологија, порача Гордана Силјановска Давкова, претседателски кандидат поддржан од ВМРО ДПМНЕ и коалцијата. Воопшто...

Македонија 16.04.19 | 13:32

Силјановска – Давкoва: Заштитата на животната средина е и мој приоритет

Кандидатот за претседател на Република Македонија поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со Здружение за животна средина...