Ознака: егзекуција
Свет 17.10.20 | 10:01

За свирепо убиство на трудница во САД ќе биде егзекутирана жена

Во САД, првпат по 70 години, ќе биде егзекутирана жена, која е осудена на смрт на сојузно ниво, соопшти американското Министерство за правда. Пресудата ќе биде извршена...

Свет 14.07.20 | 12:27

Иран егзекутираше наводен шпион кој работел за ЦИА

Поранешен вработен во министерството за одбрана на Иран, кој продавал информации на американската Централна разузнавачка агенција, егзекутиран е минатата седмица,...

Свет 28.02.20 | 17:07

Северна Кореја го егзекутира првиот пациент со корона-вирус

Северна Кореја, која долго време опстојува на ставот дека нема проблем со корона-вирус, па дури станува и бесна од јавната понуда за помош од Стејт Департментот, според...

Свет 23.04.19 | 20:33

Саудиска Арабија им ги отсече главите на 37 терористи

Триесет и седум Саудијци се егзекутирани во Саудиска Арабија, откако се осудени за тероризам, соопшти министерството за внатрешни работи. Егзекуциите се извршени во...