Ознака: Едмонд Адеми
Македонија 30.01.20 | 12:38

Експертите на УНЕСКО денеска во Охрид, според Адеми тие се задоволни

Министер без ресор задолжен за дијаспора и претседател на Националната комисија за УНЕСКО Едмонд Адеми изрази задоволство што средбата со претставниците на Мониторинг-мисијата...

Македонија 23.01.20 | 18:26

Адеми: СДСМ е втора партија кај Албанците после ДУИ

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, вели дека СДСМ е втора партија кај Албанците и дека подршката за оваа партија кај етничките Албанци продолжува да расте,...

Македонија 23.11.19 | 09:33

Уште еден министер на Заев призна дека премиерот во заминување лаже

Пред да дојде на власт, премиерот во заминување Зоран Заев си поигруваше со емоциите на граѓаните и нивната болка за најблиските, потсетува пратеникот Антонио Милошоски....

Македонија 01.10.19 | 18:53

Власта не го испочитува големиот Жак Ширак: Наместо Пендаровски и Заев, на погребот испратен Едмонд Адеми

Големо потфрлање на македонската дипломатија. Додека претседателот Стево Пендаровски се запознаваше со Ерос Рамазоти, а Зоран Заев се прегрнуваше со големиот пријател...

Македонија 01.10.19 | 10:06

Адеми и Георгиевски во Париз ветија дека Охрид ќе го зачува статусот на УНЕСКО

Адеми: Остануваме посветени на зачувување на статусот на Светско наследство за Охридскиот регион Министерот Едмонд Адеми, во својство на претседател на Националната...

Македонија 15.07.19 | 09:27

Каков имот пријавил Адеми за кого дивоградбите во Охрид се бројат на прсти

Едмонд Адеми периодов е актуелен во јавноста поради дивоградбите во Охрид, и последното интервју викендов за РСЕ во кое рече дека се броеле на прсти. На прстите од двете...

Македонија 14.07.19 | 11:26

Мицковски: Леле па овој преварантов лаже

Дивоградбите во Охрид се бројат на прсти, смета министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми. Адеми: На прсти се бројат големите дивоградби во Охрид Ивор Мицковски,...

Македонија 14.07.19 | 10:23

Адеми: На прсти се бројат големите дивоградби во Охрид

На прстите од двете раце може да се избројат дивоградбите од типот на куќи, угостителски објекти или хотели во заштитениот појас во Охрид. Според градоначалникот, најголем...

Македонија 29.04.19 | 13:02

Со Зекири, Адеми, клановите од Грчец и Арачиново не се идетификуваат ниту интелектуалците ниту еснафите

Со чесни исклучоци, СДСМ го собра моралниот џган на етничките Албанци во Македонија, пишува денеска на својот профил новинарот Арменд Нухиу од Тетово. Мислам дека сограѓаните...

Македонија 09.12.18 | 10:34

8 Декември во Романија ќе се прославува како Ден на македонскиот јазик

Во Дипломатскиот клуб во Букурешт годинава првпат како „Ден на македонскиот јазик во Романија“ се прослави 8 Декември, Денот на Свети Климент Охридски. На настанот...