Ознака: Един Гачанин – Тито
Балкан 28.03.23 | 22:23

На „Тито“ му се губи трагата

Един Гачанин или Тито, најголемиот балкански наркобос кој има холандско државјанство, е ставен под санкции на американското Министерство за финансии и му се губи трагата. Тито,...

Балкан 29.11.22 | 20:08

Беше најмистериозен бос од Балканот, но ДЕА му го најде крајот: Тито е поранешен боксер кој го надмина и Ел Чапо

Един Гачанин – Тито (40), познат како прв човек на нарко картелот Тито и Дино, е уапсен во Дубаи, соопштија Европол и холандската полиција Неговиот прекар е нашироко...

Балкан 29.11.22 | 09:12

Падна балканскиот нарко бос – Тито, сосе неговите луксузни автомобили, часовници и раскошни вили

Един Гачанин (40) со прекар Тито и Дино е уапсен во Дубаи, објави Европол и холандската полиција! Тито, кој со години е мистерија за европската полиција, беше врзан со лисици...

Балкан 04.05.22 | 10:31

Непознати работи за Тито – најголемиот мафијаш на Балканот

Един Гачанин – Тито е шеф на еден од најмоќните нарко-кланови во светот „Тито и Дино“, кој го сочинуваат претежно луѓе од Балканот. По овој Сараевчанец со години трага...