Ознака: ѕвездите на гранд
Музика 26.06.22 | 09:39

После тешката борба со алкохолот, ја освои публиката со емоции: На Македонец за влакно му избега победата во Ѕвездите на Гранд

Вечеравечер се одржа големото финале на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а победата по тензично гласање ја однесе Нермин Ханџиќ кој има само 19 години. Второто...

Естрада 19.06.22 | 20:27

Андријана од Македонија со својот изглед доминираше во „Ѕвездите на Гранд“

Полека, но сигурно нашата претставничка во најпопуларното музичко натпреварување во регионот, „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска обезбеди влез во полуфиналето. Со...

Музика 24.05.22 | 14:25

Андријана е на чекор до финале, како жена-мачка ги воодушеви Цеца и Шерифовиќ

Македонската пејачка Андријана Петрушовска во саботата ја освои сцената на најголемото музичко натпреварување на овие простори – „Ѕвездите на Гранд“. Со сите шест...

Музика 07.02.22 | 14:04

Скопјанка инстантно дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“

Учесничка oд Македонија во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ е дисквалификувана од натпреварувањето, бидејќи не се појавила на последното снимање. Станува...

Музика 04.02.22 | 16:32

Дали повторно ќе ја гледаме убавата струмичанка Сања Димова во „Ѕвездите на Гранд“? Нејзината менторка Цеца Ражнатовиќ „притиска“ да се врати!

Убавата струмичанка Сања Димова (20) со своите одлични настапи ги освои симпатиите на жирикомисијата во „Ѕвездите на Гранд“. Пофалби за нејзиното пеење таа добиваше...

Естрада 08.08.21 | 10:39

Се вери младата пејачка Мими Јовановска

Младата велешанка Мими Јовановска (20), која јавноста ја запозна кога настапи на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, му кажа „да“ на нејзиното момче Филип. Инаку, парот...

Музика 21.06.21 | 19:35

Прво со питон, сега Марија како Ханибал Лектор на сцената на Гранд

Македонската натпреварувачка во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Марија Груевска повторно ги изненади сите со својот настап. Овојпат на сцената во количка ја изнесоа...

Естрада 21.04.21 | 09:28

Причините за смртта се засега непознати: Ова е последниот настап на 24-годишниот Луковац

Дваесет и четиригодишниот Момир Луковац, натпреварувач во тековната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ вчера го загубил животот. Тажната вест први ја споделија...

Естрада 24.03.21 | 15:21

Ти си ѓубре и педер, му рече Шерифовиќ на Поповиќ откако тој ја нарече маж

После скандалот на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ му порачала на сопственикот на продукцијата Саша Поповиќ дека ќе го раскине договорот и во следната...

Естрада 17.03.21 | 10:31

Кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“ избркана на барање на Јелена Карлеуша, ја навредила на Инстаграм

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“, Вања Кнежевиќ тврди дека на барање на Јелена Карлеуша е дисквалификувана од музичкото шоу. Вања се претстави во последната емисија...

Музика 01.02.21 | 22:58

Крвнички претепал момче, кое останало слепо: Му се заканува затвор, а се појави да пее во „Ѕвездите на Гранд“

Натпреварувач во новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“ е пред судење за учество во крвничка тепачка по која нападнато момче ослепело. Како што пренесува српски „Курир“,...

Музика 08.03.20 | 15:00

Македонката Мими Јовановска растури на сцената на „Гранд“, жирито на нозе, публиката во солзи

Македонската кандидатка Мими Јовановска од Велес која има само 19 години го воодушеви жирито од „Ѕвездите на Гранд“ кое стана на нозе додека таа беше на сцената. „Нема...

Естрада 18.12.19 | 20:41

Повеќе никогаш нема да дојдам: Фолкерка направи хаос во „Гранд“ и ја напушти емисијата

Пејачката Нада Топчагиќ направи хаос среде снимање на „Ѕвездите на Гранд“. Таа се појавила на снимањето на новогодишна емисија, но како што вели, била понижена. Топчагиќ...

Калеидоскоп 05.09.19 | 14:25

Поповиќ само ќе го земе камшикот и ќе нѐ третира како робови

Наскоро ќе започне новата сезона на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, а една од судиите Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел од жирито. Не...

Музика 29.06.19 | 08:18

Џејла го подари автомобилот што го освои на „Ѕвездите на гранд“ – и тоа нему

Џејла Рамовиќ, која победи во „Ѕвездите на Гранд“ и освои автомобил реши да го подари на својот татко. Имено таа во образложение за ваквиот потег рекла дека тој бил...

Естрада 21.06.19 | 18:56

Парите не се проблем, немам време: Шерифовиќ одбила да потврди дека следната сезона ќе биде дел од жирито

Марија Шерифовиќ синоќа славеше за победната на Џејла Рамовиќ како нејзина кандидатка, но беше присутна и за да ги поддржи и останатите учесници кои беа под нејзино...

Естрада 21.06.19 | 10:24

Џејла Рамовиќ ги покори сите и победи на „Ѕвездите на Гранд“, Македонците одлично се покажаа

Во конкуренција од 16 изведувачи од Македонија, Србија и Босна и Херцеговина,победник на 13. издание на „Ѕвездите на Гранд“ победник е Џејла Рамовиќ со вкупно 334 бодови....

Естрада 26.05.19 | 18:00

Саша Поповиќ сака „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: И нуди на Северина неверојатна сума за да се „пресмета“ со Карлеуша

Саша Поповиќ на Северина и понудил 100 000 евра за да и се спротистави на Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“, пишуваат српските медиуми. Саша одлучи од септември да направи...

Естрада 27.04.19 | 18:01

Не можеше да ги задржи солзите: Нов испад на Карлеуша среде снимање

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно не успеа да ги заузда емоциите. Таа почна да плаче за време на настапот на една натпреварувачка во шоуто „Ѕвездите на Гранд“,...

Естрада 26.04.19 | 08:31

Вистината недостапна за јавноста, го нема видеото каде Aдам Лабунски ја открива својата верзија

Откако македонскиот претставник во „Ѕвездите на Гранд“, Адам Лабунски, беше дисквалификуван од музичкото шоу од страна на неговиот ментор Марија Шерифовиќ, се огласи...