Ознака: ѕвезди
Астро 18.05.20 | 21:12

Ѕвезден портал до 25 мај е отворен на небото, еве како да привлечете енергија за напредок и љубов

Плејадите претставуваат расфрлано ѕвездено јато, а порталот на ова ѕвездено поле ќе биде отворен на небото од 16 до 24 мај, пишува Ловесенса. Космичките движења имаат...

Калеидоскоп 19.04.20 | 09:32

Воз од сателити прелета над Македонија – лансирани пет ракети со по 60 сателити

Деновиве, како во регионот, така и кај нас, можеше да се забележи необичното движење на небото. Станува збор за сателитското соѕвездие на компанијата „SpaceX“, а има за...

Калеидоскоп 20.03.20 | 10:14

Светските ѕвезди се здружија и го пееја хитот на Ленон во екот на пандемијата на коронавирусот

Додека целиот свет се бори против коронавирусот, актерката и манекенка Гал Гадот добила идеја да направи една креативна работа Таа се договорила со своите пријатели,...

Калеидоскоп 16.06.19 | 15:35

Цеца, Брена, Чолиќ, Јоксимовиќ и Ковачевиќ доаѓаат на свадба кај еден Македонец

Уште пред некое време медиумите објави дека тој реши да стапне на лудиот камен, па зимоска, додека беа на скијање и го стави на рака свршеничкиот прстен на својата девојка...

Сцена 25.03.19 | 14:08

Барбара Стрејсенд јавно се извини за коментарот за Мајкл Џексон и неговите жртви

Пејачката и актерка Барбара Стрејсенд (76) наиде на неодобрување поради коментарот на сметка на Мајкл Џексон во документарецот „Оставајќи ја Недојдија“. Актерката...