Ознака: Џослин Пук
Култура 17.09.21 | 14:18

Ја обожувам традиционалната музика и мислам дека вашето музичко наследство е прекрасно и моќно

Џослин Пук, една од најпознатите британски композитори на филмска, театарска, телевизиска и концертна музика, синоќа во Битола, на отворањето на 42. издание на Интернационалниот...

Култура 17.09.21 | 09:35

Покрај двегодишниот хорор филм ковид-19, продолживме да сонуваме и тој сон сега е реалност, рече Мони Дамевски на отворањето на „Браќа Манаки“

Со македонска премиера на „Сестри“, дебитанскиот филм на македонската режисерка Дина Дума, синоќа во Битола се отврои 42. издание на Фестивалот на филмската камера...

Култура 12.09.21 | 11:26

Музичко патување со Џослин Пук на „Манаки“

Џослин Пук, една од најпознатите британски композитори на филмска, театарска, телевизиска и концертна музика во Битола ќе има работилница насловена „Компонирање филмска...