Ознака: Џони од Врачар
Балкан 27.07.21 | 13:42

Џони од Врачар учествувал во убиството на претседателот на Хаити?

Еден од најкрволочните убијци од групата на Веља невоља, наречен лудиот Џони од Врачар учествувал во убиството на претседателот на Хаити Јовенел Моис, пишува „Ало.рс“. Џони...

Балкан 07.04.21 | 12:10

И Македонец бил во групата што сакала да го отруе Вукотиќ со цијанид

Излегуваат нови информации за обидот за труење на водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ кој поседува македонски пасош. Како што пишува весникот „Блиц“.   четири...

Балкан 31.03.21 | 14:41

ЦИА и ДЕА го чуваат Џони од Врачар за да им го каже патот на дрогата кон Европа

Никола Вушовиќ, попознат како Џони од Врачар го чуваат американските ДЕА и ЦИА како избор за информации за патот на дрогата од Јужна Америка кон Европа, пишува „Вечерњи...

Балкан 31.03.21 | 11:32

Џони од Врачар, наследникот на Веља невоља пуштен од затвор во Доминикана

Никола Вушовиќ, кој важи за наследник на Веља невоља кој беше притворен во Доминиканската Република е пуштен од затвор. Ова е многу чудно ако се знае дека тој еден од...

Балкан 30.03.21 | 14:21

Наследникот на Веља Невоља падна во Доминикана во куќата на првиот човек на фубалската федерација

Никола Вушовиќ, викан Џони од Врачар кој се смета за наследник на Веља невоља пред неколку денови е уапсен во Доминиканската република, пишува „Курир.рс“. Дека криминалните...

Балкан 08.03.21 | 12:43

Џони од Врачар е наследникот на Веља невоља

Белградската мафија не и требаше долго да ги пронајде наследниците на Веља невоља.По неговото апсење се појавија неколку групи кои се заинтерсираа да ги наследат „бизнисите“...