Ознака: Џокер
Филм 13.01.20 | 17:06

Сите номинации за годинашниот „Оскар“

Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда „Оскар“, чие 92. свечено доделување ќе се случи на 9 февруари. Годинешните доделувања ќе...

Балкан 21.10.19 | 14:01

Полициска интервенција во две кино сали во Атина за филмот „Џокер“

Бура реакции во Грција и политички превирања меѓу власта и опозицијата, предизвика веста објавена од медиумите доцна синоќа дека полицајци интервенирале во две атински...

Калеидоскоп 07.10.19 | 10:10

„Џокер“ заработи над 93 милиони во викендот по премиерата

Филмот „Џокер”, со Хоакин Феникс во главната улога, заработи 93,5 милиони долари во 4.474 кина во Северна Америка по премиерата минатата седмица. Ова е рекорд на киноблагајните...

Култура 07.09.19 | 21:38

„Златен лав“ за „Џокер“ на Тод Филипс

„Џокер“ на американскиот режисер Тод Филипс освои „Златен лав“ на 76. Венециски филмски фестивал. Гранпри на жирито на чело на аргентинската режисерка Лукреција Мартел...