Ознака: џеват адеми
Македонија 06.11.20 | 12:31

Адеми и Груби го побија обвинението дека Вељаноски преку ред му дал збор на Ибраими

Џевад Адеми и Артан Груби во своето сведочење за случувањата од 27 април денеска во целост го побија обвинението дека тогашниот претседавач Трајко Вељаноски преку ред...

Македонија 15.02.20 | 00:05

Адеми: До кај дојде ВМРО-ДПМНЕ една Еврејка да ја брани македонштината, Димовски: До кај стигнаа командандите на ДУИ, да ве рекетира Боки 13

Пратениците од ДУИ и од ВМРО-ДПМНЕ Џеват Адеми и Илија Димовски на седницата за разрешување на министерката за труд Рашела Мизрахи се скараа. Адеми на Димовски му забележа...

Македонија 04.09.19 | 21:31

Ахмети: Џават Адеми е жртва на озборувања

Али Ахмети вечерва прв пат се огласи за случајот со пукањето каде се сомничи пратеникот Џеват Адеми. Според Ахмети Џеват Адеми не е тој што го сторил делото. Ахмети смета...

Македонија 31.08.19 | 10:59

Се интензивира истрагата за Адеми за инцидентот на свадбата во Мала Речица

Јавното обвинителство ја интензивира истрагата за инцидентот во тетовска Мала Речица каде пред еден месец од пукотници со огнено оружје на свадба беа ранети две млади...

Црна хроника 29.08.19 | 16:42

Таткото на другото повредено момче: Адеми пукаше, лично го видов

Таткото на момчето кое беше рането со пиштол на свадба во тетовска Мала Речица, пред околу еден месец кога беше повреден и синот на пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, тврди...

Црна хроника 29.08.19 | 08:42

Не пукав јас, јас презирам оружје

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица и негираше дека бил дел од него, кога со огнено оружје неговиот син и уште...

Македонија 07.08.19 | 15:59

Зошто се штити Адеми? „Алфа“ со докази дека сепак пукал на свадбата каде беше ранет неговиот син

Дали тетовското обвинителство го штити пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, чие име медиумите го споменуваа, односно посочија дека тој пукал на свадба пред една недела каде...

Црна хроника 31.07.19 | 14:05

Спасовски потврди дека пратеникот бил на крвавата свадба

Синоќа за жал имаме двајца повредени на семејна веселба. Знам дека присуствувал и еден пратеник на таа семејна веселба, но сите факти и аргументи од увидот што се вршеше...

Црна хроника 31.07.19 | 11:49

И двајцата повредени свадбари пренесени во Скопје

Двајцата ранети при пукањето на свадбата во тетовска Мала Речица имале повреди во градите и поради сериозноста се однесени на скопската Клиника за торакална хирургија,...

Црна хроника 31.07.19 | 09:46

Маж се бори за живот по пукањето на свадба, во кое ранет е синот на пратеник

Во тетовска Мала Речица ноќеска две млади лица се повредени на свадба поради пукање од огнено оружје. На свадбената свеченост организирана во дворот од куќата на 47-годишниот...

Црна хроника 31.07.19 | 09:21

Синот на Адеми е ранет, но не од рацете на таткото

Семејството на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми за порталот „Лајм“ ја потврди веста дека неговиот син е ранет од огнено оружје, но демантираат дека Адеми пукал при повредувањето. Претходно,...

Економија 22.05.19 | 21:31

Адеми: Метлата треба да почне од Анѓушев

Пратеникот на ДУИ Џеват Адеми во понеделникот во емисијата Клик Плус на ТВ21, зборуваше за ,,метлата“ на премиерот Зоран Заев и рече дека треба да почне од Анѓушев. Инаку,...