Ознака: Џереми Корбин
Свет 13.12.19 | 09:24

Корбин: Нема да ги предводам лабуристите на следните избори

Лидерот на британската Лабуристичка партија, Џереми Корбин, изјави дека нема да ја предводи оваа партија на следните избори по „многу разочарувачката ноќ“. Корбин...

Свет 21.11.19 | 16:09

Корбин ја претстави изборната програма на британските лабуристи

Претседателот на британската Лабуристичка партија, Џереми Корбин, денеска ја претстави програмата на својата партија ветувајќи радикални промени и нов договор за...

Свет 31.10.19 | 15:24

Почнува предизборниот хаос во Британија: Корбин вети експресно решавање на Брегзит

Лидерот на опозициските лабуристи во Велика Британија, Џереми Корбин, го даде своето прво големо ветување на почетокот на предизборната кампања во кралството, објави...

Свет 17.10.19 | 13:11

Договорот меѓу Лондон и Брисел неприфатлив за британската опозиција

Британските лабуристи не се задоволни со новиот договор за Брегзит што денеска го постигнаа премиерот Џонсон и челниците на ЕУ. Како што рече првиот опозиционер, тој...