Ознака: Џенаро Гатузо
Фудбал 11.08.20 | 14:13

Де Лаурентис сака да вклучи казна од 7 милиони евра во новиот договор на Гатузо

Раководството на Наполи е близу до потпишување на нов договор со селекторот на тимот, Џенаро Гатузо, тврди „Газета дела Спорт“. Според изворот, самиот Гатузо не брза...

Фудбал 09.08.20 | 14:33

Гатузо за Пирло: Teшко нему

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, го предупреди својот добар пријател Андреа Пирло дека ќе се соочи со многу тешкотии откако вчера беше назначен за тренер на Јувентус,...

Фудбал 02.08.20 | 15:52

Гатузо: Можам да го запрам Меси само на сон или на „Плејстејшн“

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, го сподели своето мислење за претстојниот реванш од осминафиналето на Лигата на шампионите против Барселона и лидерот на Каталонците,...

Фудбал 13.07.20 | 09:43

Гатузо: Играчите не можат да скокаат со рацете на грбот

Расте незадоволството во италијанската Серија А околу досудените пенали поради прекршок со рака во сопствениот шеснаесетник. Откако пред два дена, тренерот на Аталанта,...

Фудбал 10.06.20 | 22:22

Легендарниот италијански тренер со пофалби за Гатузо

Легендарниот италијански селектор Марчело Липи го пофали тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо за неговиот настап по преземањето на тимот. – Антонио Конте е врвен тренер...

Фудбал 08.06.20 | 21:01

Гатузо останува тренер на Наполи и покрај слабите резултати

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, ќе се сретне со тренерот на тимот, Џенаро Гатузо, пред натпреварот со Интер в сабота. Причината за средбата ќе биде дискусијата...

Фудбал 02.06.20 | 15:23

По тешка борба со болеста, почина помладата сестра на Гатузо

Триесет и седумгодишната Франческа, помладата сестра на тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, по неколкумесечна хоспитализација, денеска почина во болницата во италијанскиот...

Фудбал 10.01.20 | 17:29

Гатузо верува дека Наполи не е „мртов“

Тимот на Наполи има остварено само една победа на нивните последни десет натпревари во Серија „А“, но тренерот Џенаро Гатузо е оптимист. По поразот од 1:3 од Интер во...

Фудбал 16.12.19 | 13:48

Гатузо не се плаши од Барса во ЛШ

ренерот на Наполи Џенаро Гатузо, по добивањето на противникот за осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, рече дека без страв ќе влезат во пресметката со Барселона. –...