Ознака: џејмс бонд
Филм 29.09.21 | 09:38

18 месеци подоцна од планираното премиера на новиот филм за Џејмс Бонд „Нема време за умирање“

Последниот филм на Даниел Крег како Џејмс Бонд конечно ја дочека својата светска премиера во Лондон, 18 месеци подоцна од планираното, бидејќи беше одложен од пандемијата...

Филм 29.09.21 | 08:59

Кејт Мидлтон главна ѕвезда на премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд во Лондон

Кејт Мидлтон беше главната ѕвезда синоќа на премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“ (No Time to Die) во Лондон со златната тоалета на Џени Пекам. Во...

Филм 25.09.21 | 10:38

Колку заработува Даниел Крег од улогата во Џејмс Бонд?

Актерот Даниел Крег, сè уште актуелен Џејмс Бонд, значително го зголеми своето богатство од играњето на најпознатиот агент 007. Даниел се појави во четири изданија од...

Естрада 12.08.21 | 12:04

Наташа Беквалац може да биде новата Бонд девојка

Српската пејачка Наташа Беквалац би можела да биде новата Бонд девојка. Новосадската барбика се пријавила на кастингот на новиот филм од серијалот за Џемјс Бонд кој...

Филм 09.05.21 | 13:55

Почина Френк Мекреј, акционата филмска sвезда од осумдесеттите и деведесеттите

Акционата sвезда од осумдесеттите и деведесеттите, Френк Мекреј почина на 81-годишна возраст од срцев удар, потврдија членовите на неговото семејство. Имено, актерот...

Филм 15.01.20 | 09:50

Били Ајлиш ја напиша и ќе ја пее насловната нумера за новиот „Џејмс Бонд“

Кантавторката Били Ајлиш (18) ја доби честа да ја напише и да ја испее песната за 25. продолжение на Џејмс Бонд „No Time to Die“, пишува Гардијан. Така Били ќе стане најмладата...

Филм 20.12.19 | 11:36

Почина актерката Клодин Оже, првата „француска девојка“ на Џејмс Бонд

Француската глумица Клодин Оже, која се прослави како прва „француска девојка” на Џејмс Бонд, почина на 79-годишна возраст. Со Шон Конери како „агентот 007″, таа глумеше...

Филм 05.06.19 | 10:20

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“, неколку повредени

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има материјална штета. Инцидентот...

Филм 05.06.19 | 09:14

Неколку работници повредени во екплозии на сетот на „Бонд 25“

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има материјална штета. Инцидентот...