Ознака: Џеј Рамадановски
Естрада 20.09.21 | 10:05

Заедно ќе создаваат песни таму горе: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката болест на 68 годишна возраст. Таа си замина во недела, исто како и Џеј Рамадановски на кого му ја направи кариерата...

Естрада 30.06.21 | 09:17

Пронајдено прошталото писмо на Џеј: Претчуствувал дека скоро ќе умре

Пронајдено е прошталното писмо на Џеј Рамадановски во кое тој објаснува кому го дава наследството и оти претчуствува дека скоро ќе оди на „оној“ свет. Во писмото пишува...

Естрада 17.12.20 | 14:27

Досега невидена фотографија: Џеј со нашиот Тоше

На социјалните мрежи се појави досега невидена фотографија. На неа се фолк пејачот Џеј кој почина неодамна и нашиот Тоше Проески. Снимена е во Белград во раните двеилјадити ...

Естрада 14.12.20 | 13:40

Се појави тестаментот на Џеј: Еве што имал и на кого оставил

Само неколку дена по неговата смрт се појави тестаментот на фолк пејачот. Тој подолго време беше разведен и имаше две ќерки. Тој важеше за голем боем и многу заработи...

Естрада 11.12.20 | 16:09

Секогаш носеше насмевка и прекрасни емоции, тоа му е мило на Бог: Џеј погребан со трогателен говор на српскиот муфтија

Во Белград денеска се одржа погребот на кралот на српската народна музија, Џеј, Рамадановски, а во Алејата на почесни граѓани се собраа голем број пријатели, соседи и...

Естрада 11.12.20 | 11:46

Ова е Андријана на Џеј: Никогаш не се одвојуваше од него, повика брза помош кога му застана срцето

Семејството, пријателите, фановите, но и луѓе од Србија и од светот се простуваат со кралот на народната музика, Џеј рамадановски, кој почина минатата недела во 56. година...

Естрада 10.12.20 | 23:27

Џеј ќе биде погребан по муслимански обичаи, но со икона од света Петка на срцето

Пејачот Џеј Рамадановски ќе биде погребан утре во алејата на заслужните граѓани по сите муслимански обичаи. Невообичаено, Џеј ќе биде погребан со икона од св. Петка,...

Естрада 08.12.20 | 20:33

Џеј ќе го погребаат со 50 виолини

Џеј Рамадановски ќе биде погребан во петок на Алејата на заслужни граѓани во Белград.Погребот го подтотвува семејството на пејачот како и неговиот кум Зоран. Му била...

Музика 07.12.20 | 18:31

Без сандак, замотан во бел чаршаф: По овие обичаи ќе биде погребан Џеј

Џеј Рамадановски почина во 56 година од животот, како последица на срцев удар, а неговото тело ќе почива во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград. Меѓутоа...

Балкан 07.12.20 | 17:22

Делиите со факели се простија од големиот ѕвездаш Џеј Рамадановски

Фолк пејачот Џеј Рамадановски, кој почина вчера на 57-годишна возраст, беше голем фан на Црвена ѕвезда, па затоа денеска во населбата Дорќол во Белград, каде што живееше...

Калеидоскоп 07.12.20 | 16:55

Проколнатата недела однесе многумина: Џеј и Шабан не напуштија на тој ден, а останавме и без нив

Вчера, недела 6 декември, целиот регион длабоко го погоди и потресе веста дека легендарниот фолкер Џеј Рамадановски почина во 56 година, поради проблеми со срцето. Колегите,...

Естрада 07.12.20 | 10:16

Нејзината смрт никогаш не ја преболе: Трагедијата што Џеј ја доживеа пред шест години

Балканот и денеска се простува од легендарниот пејач Џеј Рамадановски, кој вчера почина на 56-годишна возраст во Белград од срцев удар. Српските медиуми потсетуваат...

Естрада 07.12.20 | 10:02

Ќерката на Џеј: Останав без мојот идол, без мојата најголема поддршка

Марија Рамадановски, ќерката на починатиот пејач Џеј, изјави дека се уште не е свесна и не може да го прифати фактот дека го загубила својот татко. Во првата изјава по...

Естрада 07.12.20 | 09:31

Потресни слики од Дорќол: Полицијата го изнесува мртвото тело на Џеј во црна вреќа

Вчера во Белград во својот дом почина од срцев удар популарниот пејач на народна музика Џеј Рамадановски. Веста одекна во регионот, а со славниот пејач се простуваат...

Естрада 06.12.20 | 21:12

Луѓето го „погребуваа“ толку многу пати, ама сега навистина го нема

Не знам што да кажам сега, го нема. Луѓето го „погребуваа“ толку многу пати, но еве ви сега. Тој е мртов. Татко ми го нема. Ништо нема да биде како порано, изјавила помладата...

Естрада 06.12.20 | 20:08

Заспа и веќе не се разбуди, вели најдобриот пријател на Џеј Рамадановски кој почина денеска

Најдобриот пријател на Џеј Рамадановски, кој почина денеска на 56 години, се огласи за српските медиуми. Зоран Јагодиќ Руле кратко изјавил што се случувало во домот на...

Музика 06.12.20 | 18:29

Соседите го испраќаат со „Недеља“: На Дорчол се ори најголемиот хит на Рамадановски

Полицијата го изнесла телото на починатиот пејач Џеј Рамадановски, а соседите на Рамадановски ги отвориле прозорците и на глас ја пуштиле неговата песна „Недела“.

Естрада 06.12.20 | 16:03

Јана дознала во емисија во живо, па почнала да плаче, Лукас: Изгубив брат

Фолк пејачот Џеј Рамадановски почина денеска на 56 години. Српската естрада се простува од него. Пејачката Јана Тодоровиќ дознала за смртта на Џеј во емисија во живо,...

Музика 06.12.20 | 15:32

Почина Џеј Рамадановски

Српскиот пејач Џеј Рамадановски почина на 56 годишна возраст. Локалните мердиуми јавуваат дека во неговиот дом пристигнала екипа на Итна помош во обид да го реанимира...

Естрада 13.09.19 | 09:18

Џеј падна од столица среде емисија

Пејачот Џеј Рамадоановски доживеа незгода за време на снимањето на емисијата „Гламур“, кога падна од високата столица. Тој се обиде да седне, но тресна на земја, а во...