Ознака: Џефри Епстајн
Калеидоскоп 26.06.20 | 20:06

Подалеку од моите деца: Кејт му забрани на принцот да се доближи до Џорџ, Шарлот и Луис

Откако кралското семејство беше потресено од скандал кон крајот на минатата година во кој 60-годишниот принцот Ендрју беше поврзан со сексуална афера предводена од...

Свет 28.05.20 | 10:32

Бил Клинтон бил вклучен во оргиите на милијардерот Епстајн

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон заведувал малолетнички, исто како и неговиот пријател американскиот милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн, кој...

Свет 31.10.19 | 11:02

Милијардерот Џефри Епстајн сепак е убиен

Причината за смртта на милијардерот Џефри Епстајн е веројатно задушување, а не самоубиство во неговата затворска ќелија, тврди форензички патолог најмен од неговиот...

Свет 23.08.19 | 10:03

Милијардерот Епстајн погребан во необележена семејна гробница на Флорида

Американскиот милијардер Џефри Епстајн, кој беше обвинет за педофилија и детска проституција, наводно е погребан во необележена семејна гробница, крај своите родители,...

Свет 19.08.19 | 22:28

Началникот на Федералните затвори во САД отстранет од функција по самоубиството на Епстајн

Вршителот на должноста директор на Федералното биро за затвори Хју Хурвиц е суспендиран од функцијата и преместен на друга должност. Тоа го објави денеска министерот...

Свет 17.08.19 | 11:24

Потврдено: Милијардерот Епстајн се обесил во затвор

Резултатите од аутопсијата покажаа дека причина за смртта на милијардерот Џефри Епстајн е самоубиство со бесење, изјави портпаролката на канцеларијата на шефот на...