Ознака: двокатни автобуси
Скопје 20.12.21 | 21:56

Двокатните автобуси биле намерно саботирани во ЈСП

Која е вистинската висина долгот на Град Скопје и што ќе се случи со Бас рапит транзит системот и бесплатниот јавен превоз во главниот град на земјава, беа дел од темите...

Македонија 14.07.21 | 14:42

Игор Јанушев за обвинението за двокатните автобуси: Ова е политички мотивиран случај

ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција ги обвини Игор Јанушев, Миле Јанакиески и уште две други лица за злоупотреба на службената положба и овластувањата....

Македонија 14.07.21 | 13:02

Ново обвинение за Јанакиески: За набавката на двокатните автобуси ќе му се суди и на Игор Јанушев

Ново обвинение против поранешниот министер за транстпорт и врски Миле Јанакиески, обвинет во скоро сите предмети покренати од СЈО. Овојпат, на обвинителната клупа покрај...

Скопје 13.12.18 | 14:08

Новите на паркинг, а ваквите на улица

Повеќе од 40 автобуси на ЈСП со месеци не возат низ главниот град. Неодамна, „Телма“ објави дека причината за тоа се гумите, а од ЈСП демантираа, велејќи дека тие автобуси...

Скопје 07.12.18 | 09:40

40 автобуси на ЈСП не се возат веќе 6 месеци зошто немаат гуми

Најмалку 40 автобуси на ЈСП стојат без на паркинзите на ЈСП и н возат низ градот затоа што веќе 6 месеци немаат гуми, пренесува „Телма“. Тендерската документација која...